Wiadomości

Need for a Game Idea: nowy projekt na polskim rynku blockchaina

Polska firma PlayWay S.A. poinformowała, że jej spółka zależna, PWay Sp. z o.o., chce w najbliższych miesiącach uruchomić platformę wykorzystującą […]

Data publikacji: 14 lipca 2020

bitbay

Polska firma PlayWay S.A. poinformowała, że jej spółka zależna, PWay Sp. z o.o., chce w najbliższych miesiącach uruchomić platformę wykorzystującą technologię blockchain. Chodzi o projekt Need for a Game Idea.

Need for a Game Idea

Czym jednak będzie Need for a Game Idea? To platforma, która będzie umożliwiała, m.in.:

1. zgłoszenie przez każdego spełniającego kryteria jednej idei gry komputerowej, w zamian za to otrzyma on jeden cyfrowy Token PWay.

W kolejnym kroku wybrane zostaną najciekawsze idee. Wyboru dokonają spółki deweloperskie z grupy PlayWay. Co ciekawe, twórcom pomysłów zostanie zaproponowana praca nad dalszym rozwojem gry. W zamian za co będą oni mogli otrzymać wynagrodzenie w wysokości 100 Tokenów PWAY oraz 5 proc. przyszłych zysków z gry, również jednak wypłacanych w Tokenach PWAY,

2. głosowanie na nowe funkcjonalności i kierunek rozwoju platformy i gier,

3. zakup za Tokeny PWAY rzeczy niedostępnych poprzez inne formy płatności (np. rozmowa z developerem, wspólna eksploracja gry wideo),

4. dyskusję na dedykowanym forum n/t gier,

5. reklamowanie istniejących gier Grupy PlayWay.

Twórcy dodają, że „Need for a Game Idea to pierwsza na świecie tego typu globalna, międzynarodowa Platforma wykorzystująca technologię blochchain, umożliwiająca praktycznie bezkosztowy, natychmiastowy, nieodwracalny i w pełni transparentny transfer wynagrodzenia do autorów idei i pomysłów na gry komputerowe. Logowanie do Platformy będzie następowało za pośrednictwem Steam – największej na świecie platformy sprzedażowej gier.”

Tokeny

Need for a Game IdeaJak widać, fundamentem projektu ma być token PWAY. Ten ma podlegać obrotowi na światowych giełdach kryptowalut. Firma nie podaje jednak jeszcze, na jakie konkretne platformy trafią jej tokeny.

Pway twierdzi, że wraz z rozwojem projektu nastąpi stopniowy wzrost ceny tokena PWAY. Mamy mieć do czynienia z samonapędzającym się mechanizmem, bowiem skok wartości tokenów może z kolei okazać się dodatkową zachętą finansową do zgłaszania większej liczby kolejnych pomysłów za pośrednictwem platformy.

„Warto podkreślić , że w przeciwieństwie do większości projektów crowdfundingowych wykorzystujących technologię blockchain (tzw. ICO), celem Platformy nie jest zebranie funduszy na jej rozwój poprzez sprzedaż tokenów – Platforma posiada własne środki pieniężne na rozwój Platformy pozyskane od wspólników – współtwórców Platformy, którzy posiadają 3 proc. udziałów w Pway Sp. z o.o. (PlayWay – 97 proc.) oraz łącznie około 8% tokenów PWAY”

– dodano w komunikacie.

Platforma ma też pobierać od deweloperów z Grupy PlayWay wynagrodzenie w wysokości 6 proc. zysków z gier pozyskanych za pośrednictwem Platformy (już jednak w pieniądzu fiducjarnym,a nie w tokenach) i wypłacać będzie 5 proc. zysków z gier twórcom pomysłów (równowartość w tokenach PWAY skupowanych z rynku).

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion