Ardana zbuduje most pomiędzy NEAR i Cardano

DeFi ardana near

Ardana – hub DeFi i stablecoinów zbudowany na ekosystemie Cardano, ogłosił dzisiaj, że zawarł strategiczne partnerstwo z platformą zdecentralizowanych aplikacji […]

bitbay zonda

Ardana – hub DeFi i stablecoinów zbudowany na ekosystemie Cardano, ogłosił dzisiaj, że zawarł strategiczne partnerstwo z platformą zdecentralizowanych aplikacji NEAR.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, w ramach współpracy Ardana zbuduje infrastrukturę mostu. Ułatwi on bezproblemowy transfer aktywów między Cardano i NEAR.

NEAR opisuje siebie jako tętniący życiem ekosystem, który jest bezpieczny i skalowalny oraz skupia się zarówno na doświadczeniach deweloperów, jak i użytkowników. Komentując partnerstwo, dyrektor generalny Fundacji NEAR, Erik Trautman powiedział:

Wizja NEAR zawsze przewidywała wielołańcuchowy świat, w którym każdy blockchain mógłby bezproblemowo się komunikować i wymieniać dane między sobą. Ardana chce pomóc w tworzeniu takiego świata, a integracje takie jak ta pomagają zrealizować ten cel.

Dzięki partnerstwu i późniejszej integracji projektów zarówno na ekosystemach Cardano, jak i NEAR, Ardana ułatwi transfer tokenów z Cardano do NEAR i odwrotnie. W przyszłości ma zostać wprowadzona również międzyłańcuchowa funkcjonalność smart kontraktów.

NEAR na Cardano

Dodatkowo, natywna kryptowaluta NEAR zostanie również udostępniona jako aktywo na Cardano. Dzięki temu będzie mogła być wykorzystywana jako zabezpieczenie do emisji stablecoinów na Ardanie.

Dyrektor generalny i założyciel Ardany, Ryan Matovu, dodał:

Ardana ma misję zapewnienia społeczności kryptowalutowej bezproblemowej integracji między różnymi projektami i ekosystemami. Mając to na uwadze, jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić partnerstwo z NEAR, które przybliży Ardana do tego celu.

Współpraca pomoże obu organizacjom odkryć nowe drogi rozwoju w wyłaniającym się ekosystemie technologii blockchain. Okaże się też punktem zwrotnym w przyszłości dla skalowalności blockchaina.

Zgodnie z komunikatem, umowa partnerska wiąże się również z pewną dotacją. Jednak kwota, o którą chodzi, nie została określona. Zaledwie kilka tygodni temu, Ardana ogłosiła pomyślne zakończenie swojej drugiej wstępnej oferty DEX (IDO). Udało jej się wtedy zebrać 500 000 USD.

Tagi
ada Ardana Cardano cyfrowe tokeny erik trautman Near token

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.