Nasdaq uruchomi nowe indeksy śledzące ceny kryptowalut

2019-02-15 Bitcoin

Nasdaq uruchomi 25 lutego dwa nowe indeksy śledzące ceny kryptowalut. Informację na ten temat można znaleźć wśród aktualizacji na strony […]

Nasdaq uruchomi 25 lutego dwa nowe indeksy śledzące ceny kryptowalut. Informację na ten temat można znaleźć wśród aktualizacji na strony internetowej giełdy.

Indeksy – Bitcoin Liquid Index (BLX) i Ethereum Liquid Index (ELX) – będą prezentowały aktualizacje cen kryptowalut w czasie rzeczywistym w odstępach trzydziestosekundowych. Usługa jest dedykowana dla klientów korzystających z Global Index Data Service (GIDS) Nasdaq.

BLX i ELX zostały przygotowane i zaprojektowane przez Brave New Coin, firmę z rynku technologii blockchain.

„(BLX i ELX) są zaprojektowane tak, aby zapewnić punktową lub referencyjną stawkę w czasie rzeczywistym”

– twierdzą twórcy. Dzięki temu inwestorzy z Nasdaq będę mogli łatwiej śledzić poczynania Bitcoina i Ethereum na wykresach. Jak jednak będą wyliczane owe dane? W końcu BTC i ETH są notowane na wielu giełdach, kantorach czy innych platformach. Znamy odpowiedź:

„Oba wskaźniki są obliczane przy użyciu metodologii, która została niezależnie poddana audytowi zgodnie z kluczowymi zasadami IOSCO.”

Nasdaq a BTC

Nasdaq coraz bardziej angażuje się w produkty i usługi związane z kryptowalutami. Szczególnie miało to miejsce w ciągu ostatniego roku. We wrześniu firma, widząc na rynku duże zapotrzebowanie, zaczęła poszukiwać możliwości i metod dodawania zestawów danych kryptograficznych do swojego pakietu analiz rynkowych. Później pojawił się pomysł własnych kontraktów terminowych opartych na Bitcoinie, które miałyby zostać uruchomione w pierwszej połowie 2019 roku.

Z kolei w styczniu br. CEO Adena Friedman odważyła się wyrazić swoją prywatną opinię o najstarszej kryptowalucie. Uważa, że Bitcoin może stać się w przyszłości główną walutą świata.

Jak widać Wall Street coraz bardziej otwiera się na blockchainowe waluty. Wielu obserwatorów spodziewa się, że zobaczymy na tym rynku wkrótce inwestorów instytucjonalnych, którzy – jak powszechnie wiadomo – dysponują ogromnym kapitałem i tym samym mogą w dużym stopniu powiększyć kapitalizację rynkową cyfrowych walut i tym samym znacznie podnieść ceny poszczególnych krypto-aktywów. Takiego zdania jest np. Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel Galaxy Digital. Czy faktycznie tak się stanie? Chętnie przeczytamy wasze opnie w komentarzach na naszych mediach społecznościowych.

Tagi
Adena Friedman bitcoin Blockchain cena Ethereum kapitalizacja kapitał kurs Mike Novogratz Nasdaq

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.