Narzeczona McAfee: Elon Musk poruszył rynki kryptowalut bardziej niż John

Kryptowaluty Wiadomości

Janice McAfee, narzeczona cybernetycznego potentata Johna McAfee, opublikowała tweet. Twierdzi w nim, że prezes Tesli Elon Musk, poruszył rynki o […]

Janice McAfee, narzeczona cybernetycznego potentata Johna McAfee, opublikowała tweet. Twierdzi w nim, że prezes Tesli Elon Musk, poruszył rynki o wiele mocniej niż jej wybranek. Stwierdziła też, że John nie powinien trafić do więzienia za „angażowanie się w podobne działania”.

Janice McAfee: Musk poruszył rynki w znacznie większym stopniu

Nie ulega wątpliwości, że zaangażowanie Elona Muska w rynek kryptowalut, jak również w firmę, którą kieruje – Teslę, nie przeszło bez echa. Wczoraj w tej sprawie wypowiedziała się Janice McAfee – narzeczona Johna McAfee.

Dla jasności, w odpowiedzi na jedno z pytań pod jej tweetem, Janice napisała:

Nie twierdzę, że Elon Musk powinien być w więzieniu. To niedorzeczne. Po prostu stwierdzam, że zgodnie z aktem oskarżenia Johna McAfee, został on oskarżony o angażowanie się w podobną działalność, więc skoro Elon nie siedzi w więzieniu za swoje czyny, to John też nie powinien.

Przyjrzyjmy się teraz aktowi oskarżenia wniesionemu przeciwko Johnowi McAfee. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wniósł go w marcu 2021 roku.

Zgodnie z dokumentem, McAfee, wraz ze swoim doradcą został oskarżony w sądzie federalnym na Manhattanie o oszustwa i przestępstwa związane z praniem brudnych pieniędzy. Prokurator Manhattanu Audrey Strauss powiedział:

Zgodnie z zarzutami, McAfee i Watson wykorzystali powszechnie używaną platformę mediów społecznościowych (czytaj: Twitter) i entuzjazm wśród inwestorów na wschodzącym rynku kryptowalut, aby zarobić miliony dzięki kłamstwom i oszustwom. Oskarżeni rzekomo wykorzystali konto McAfee na Twitterze, aby opublikować wiadomości do setek tysięcy jego zwolenników na Twitterze, reklamując różne kryptowaluty za pomocą fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń, aby ukryć swoje prawdziwe, interesowne motywy. McAfee, Watson i inni członkowie zespołu McAfee zajmującego się kryptowalutami rzekomo zgarnęli ponad 13 milionów dolarów od inwestorów, którzy padli ich ofiarą dzięki oszukańczym schematom. Inwestorzy powinni być ostrożni w stosunku do poparcia mediów społecznościowych dla możliwości inwestycyjnych.

Czy to jednak to samo?

O ile prawdą jest, że tweety Elona Muska na temat Bitcoina i Dogecoina mają wpływ na rynek, jego działania w porównaniu do tego, co rzekomo zrobił John McAfee są zupełnie inne.

Po pierwsze, John McAfee miał złamać prawo angażując się w schematy pump-and-dump, z których on i jego zespół czerpali bezpośrednie korzyści. W akcie oskarżenia przeciwko McAfee czytamy:

Zgodnie z zarzutami, McAfee i Watson wykorzystali media społecznościowe do popełnienia schematu „pump-and-dump”, który przyniósł im prawie dwa miliony dolarów. Dodatkowo, rzekomo korzystali z tej samej platformy mediów społecznościowych, aby promować sprzedaż cyfrowych tokenów w imieniu emitentów ICO, nie ujawniając inwestorom wynagrodzenia, które otrzymywali za promowanie tych papierów wartościowych w imieniu ICO.

W każdym razie, Elon Musk praktycznie nie poparł żadnej kryptowaluty. Jego tweety na temat Dogecoina, mimo że są wpływowe, są powszechnie postrzegane jako żart.

 

Tagi
bitcoin btc Elon Musk mcafee rynek Twitter

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.