Nandan Nilekani: kryptowaluty to safe haven

Kryptowaluty Wiadomości

Współzałożyciel Infosys, przedsiębiorstwa z branży IT, Nandan Nilekani, pochwalił kryptowaluty. Stwierdził, że to dobry środek przechowywania wartości. Dodał, że ludzie […]

Współzałożyciel Infosys, przedsiębiorstwa z branży IT, Nandan Nilekani, pochwalił kryptowaluty. Stwierdził, że to dobry środek przechowywania wartości. Dodał, że ludzie powinni mieć możliwość posiadania ich jako klasy aktywów. Jego słowa padają w czasie, gdy rośnie obawa, że ​​rząd Indii może wprowadzić przepisy zakazujące kryptowalut.

Nandan Nilekani chwali kryptowaluty

Nandan Nilekani jest jednym z najwybitniejszych indyjskich biznesmenów. Odegrał kluczową rolę w budowaniu indyjskich technologii cyfrowych – infrastruktury płatności UPI, GST czy FASTag.

Powinniśmy myśleć o kryptowalutach jako o klasie aktywów i pozwolić ludziom na posiadanie kryptowalut. Kryptowaluty jako medium transakcyjne nie będą działać tak szybko, jak UPI, które jest ukierunkowane na miliard transakcji dziennie. Tyle że kryptowaluty to ogromny kapitał – powiedział Nilekani podczas rozmowy z inwestorem Balaji Srinivasanem i Karthikiem Reddy z Blume Ventures podczas debaty Clubhouse zorganizowanej przez indyjski fundusz VC.

Nilekani, który nadal doradza kilku agencjom rządowym i Bankowi Rezerw Indii, który opowiada się za zakazem kryptowalut, powiedział, że nie ma wątpliwości, że obywatele jego kraju chcą cyfrowych walut.

– Indyjskie organy regulacyjne rozważają również emisję cyfrowej waluty banku centralnego. Nie jestem pewien, czy potrzebujemy prywatnych stablecoinów, czy też cyfrowa rupia będzie wystarczająco dobra. Musimy przyjrzeć się temu, jak nam to pomoże, w jaki sposób możemy uzyskać dostęp do kapitału za pomocą Bitcoinów – dodał.

Nandan Nilekani
Indie a kryptowaluty

W Indiach wiele osób nadal inwestuje w kryptowaluty. I to mimo potencjalnego bana, jaki może wprowadzić rząd. W kraju działa też 350 startupów, które korzystają z technologii blockchain i kryptowalut. Hindusi mają również w swoich portfelach łącznie miliardy dolarów w Bitcoinach.

Los rynku BTC nie jest jednak pewny. Minister finansów kraju Nirmala Sitharaman powiedział niedawno, że rząd nadal debatuje na temat tego, czy kryptowaluty powinny pozostać legalne. Ponoć za jakiś czas ma przedstawić swoje stanowisko.

Wcześniej sugerowano wręcz, że za posiadanie cyfrowych walut będzie groziło więzienie.

Jednocześnie pojawiły się pogłoski o tym, że Indie będą pracowały nad cyfrową rupią.

Tagi
ban kryptowalut Indie kryptowaluty zakaz zakaz kryptowalut

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.