Kryptowaluty

Największy Bank w Singapurze może wejść w kryptowaluty

DBS, największy singapurski bank detaliczny i komercyjny, wchodzi w świat kryptowalut i tworzy trzy nowe oferty. Według informacji udostępnionych przez […]

Data publikacji: 27 października 2020

bitbay

DBS, największy singapurski bank detaliczny i komercyjny, wchodzi w świat kryptowalut i tworzy trzy nowe oferty.

Według informacji udostępnionych przez Cointelegraph, DBS wprowadza usługi handlu i przechowywania kryptowalut oraz tworzy platformę do prowadzenia ofert security tokenów.

Zgodnie z opisem platformy, nadchodzący serwis kryptowalutowy DBS – DBS Digital Exchange – będzie obsługiwał pięć głównych cyfrowych walut, w tym Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) i Ethereum Classic (ETC).

Oczywiście giełda będzie obsługiwać też waluty fiducjarne tj. dolar amerykański, dolar singapurski, dolar hongkoński i jen japoński.

DBS Digital Exchange sama nie będzie przechowywać żadnych aktywów. „Wszystkie cyfrowe waluty są przechowywane w DBS Bank, który jest uznawany na całym świecie za podmiot świadczący usługi powiernicze”.

DBS Digital Exchange umożliwi również przedsiębiorstwom wydawanie własnych security tokenów.

Jako spółka regulowana przez władze monetarne Singapuru, DBS zauważył, że jego nadchodząca usługa będzie oferować „wyraźne korzyści, takie jak zapewnienie bezpieczeństwa na poziomie instytucjonalnym”. Nadchodząca giełda chce zapewnić też zapobiegać oszustwom i utrzymać zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Banki, a kryptowaluty

Pod koniec lipca Amerykańskie Biuro Kontrolera Waluty (OCC), niezależne biuro Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, wydało publiczne pismo wyjaśniające, że amerykańskie banki i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mają prawo do przechowania aktywów kryptowalutowych dla swoich klientów.

Oznacza to, że podmioty posiadające licencję federalną mogą swobodnie przechowywać aktywa kryptowalutowe dla klientów, niezależnie od tego, czy przechowują klucze prywatne, czy świadczą inne usługi przechowywania i ochrony tego typu danych.

Chwilę później OCC opublikował nowe stanowisko dot. rynku kryptowalut. Zdefiniował w nim stablecoiny. Zdaniem instytucji to pojęcie “odnosi się do kryptowaluty zabezpieczonej aktywami, takimi jak waluta fiducjarna, w tym dolar amerykański lub inna obca waluta”.  Opinia OCC zezwoliła bankom na trzymanie środków depozytowych stablecoinów, które opierają się na USD.

Opinia ta zapewnia bankom w federalnym systemie bankowym większą pewność regulacyjną w zakresie świadczenia usług klientom w bezpieczny i solidny sposób

– powiedział Forbesowi o nowym dokumencie Brian P. Brooks, który stoi na czele instytucji.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.