za
singapur

Największy bank w Singapurze DBS stworzy giełdę kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W październiku DBS, największy bank w Singapurze, ogłosił swoje plany utworzenia nowego oddziału o nazwie DBS Digital Exchange.

Współpraca DBS i SGX

DBS w czwartek potwierdził przedsięwzięcie. Okazało się, że jest ono również wspierane przez SGX, największą singapurską giełdę instrumentów pochodnych. SGX posiada 10% udziałów w kryptowalutowej platformie.

Giełda będzie dostępna tylko dla akredytowanych inwestorów instytucjonalnych. Będą oni mogli handlować Bitcoinem (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoinem Cash (BCH) i XRP. Ponadto DBS Digital Exchange będzie platformą tokenizacji aktywów, takich jak akcje spółek nienotowanych na giełdzie, obligacje i fundusze private equity.

Zostanie ona głęboko zintegrowana z azjatyckim systemem bankowym, umożliwiając klientom deponowanie i kupno kryptowalut za pomocą singapurskich dolarów, amerykańskich dolarów, dolarów Hongkongu i japońskich jenów. DBS będzie również oferował usługi powiernicze polegające na przechowywaniu cyfrowych walut w imieniu klientów.

Dyrektor generalny Grupy DBS, Piyush Gupta, powiedział:

Aby Singapur stał się jeszcze bardziej konkurencyjny jako globalne centrum finansowe, musimy przygotować się na przyjęcie głównego nurtu w zakresie aktywów cyfrowych i handlu walutami.

CEO SGX, Loh Boon Chye dodał:

Współpraca z Singapore Exchange przy tym przedsięwzięciu przyczyni się do zwiększenia płynności i skali rynków aktywów cyfrowych w Singapurze. Istnieją znaczące możliwości zwiększenia zaufania i efektywności w zakresie ustalania cen na światowych rynkach aktywów cyfrowych

Singapur staje się ważnym ośrodkiem instytucjonalnego handlu kryptowalutami. Giganci finansowi, tacy jak SBI, planują stworzenia konkurencyjnej oferty dla DBS, podczas gdy istniejące platformy, takie jak OKCoin, zakładają lokalne filie.

Banki a kryptowaluty

Pod koniec lipca Amerykańskie Biuro Kontrolera Waluty (OCC), niezależne biuro Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, wydało publiczne pismo wyjaśniające, że amerykańskie banki i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mają prawo do przechowania aktywów kryptowalutowych dla swoich klientów.

Chwilę później OCC opublikował nowe stanowisko dot. rynku kryptowalut. Zdefiniował w nim stablecoiny. Zdaniem instytucji to pojęcie “odnosi się do kryptowaluty zabezpieczonej aktywami, takimi jak waluta fiducjarna, w tym dolar amerykański lub inna obca waluta”.  Opinia OCC zezwoliła bankom na trzymanie środków depozytowych stablecoinów, które opierają się na USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności