fbpx

Kryptowaluty

5 krajów, gdzie kopanie kryptowalut jest najtańsze

Kopanie kryptowalut może być bardzo dochodowym biznesem. Głównym warunkiem jest jednak dostęp do taniego prądu. W tym artykule przyjrzymy się […]

bitbay

Kopanie kryptowalut może być bardzo dochodowym biznesem. Głównym warunkiem jest jednak dostęp do taniego prądu. W tym artykule przyjrzymy się krajom, które mogą zaoferować najtańsze stawki za energię elektryczną.

Według Powercompare.uk wydobycie Bitcoinów zużywa obecnie więcej energii niż 178 innych krajów na całym świecie. Obejmuje to większość państw w Afryce, a także Grecję i Irlandię. Mimo wszystko to ogromne wartości.

Gdzie można najtaniej kopać BTC?

kopanie kryptowalut

Źródło: Powercompare.uk

Kuwejt

W tym arabskim kraju nie brakuje słońca, ale też taniej energii elektrycznej. Wydobycie jednego Bitcoina kosztuje tam tylko 1 415 USD. Wiadomo jednak, że Kuwejt od lat stawia na odnawialne źródła energii. Wielomiliardowy plan władz sprzed paru lat zakłada, że do 2030 roku 15 proc. całej wytwarzanej tam energii będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych.

Wenezuela

Tu kopanie kryptowalut może być cięższe, ale głównie przez niedobory prądu. Mimo wszystko energia pozostaje w Wenezueli na tyle tania, że kraj ten jest nadal drugim najtańszym miejscem do wydobywania Bitcoina. Koszt za wygenerowanie 1 BTC? Jedyne 1 630 USD.

Warto dodać, że popyt na krytowaluty prawdopodobnie będzie tam rósł wraz z hiperinflacją, która od dawna niszczy walutę fiducjarną kraju.

Birma

W Birmie wydobycie jednego Bitcoina kosztuje ok. 3 087 USD. Może nie byłoby to atrakcyjne podczas zeszłorocznej bessy, ale dziś, gdy BTC kosztuje ponad 10 000 USD, to już całkiem niezły biznes.

Bahrajn

Także Bahrajn może być przyzwoitym miejscem do przeniesienia kopalni kryptowalut. Za wykopanie jednego Bitcoina zapłacisz tu około 3 628 USD.

Chiny

Legalność kopania kryptowalut w Chinach może być nieco niepewna, ponieważ Komisja Rozwoju Narodowego i Reform (NDRC) wzywa do „wyeliminowania” tej gałęzi przemysłu z rynku.

Nadal jednak nie obowiązuje całkowity zakaz wydobywania BTC. Kopanie 1 BTC to koszt ok. 3 645 USD, co  powinno zadowolić każdego inwestora.

Kopanie kryptowalut a OZE

Jak widać na powyższej mapie, Polska znajduje się po środku skali. Warto też zwrócić uwagę na to, że zgodnie z nowymi badaniami większość BTC jest wykopywanych dzięki energii pozyskanej z OZE. Firma analityczna CoinShares szacuje, że aż 74,1% wydobycia jest zasilane energią odnawialną. Stwierdzono to w półrocznym raporcie dot. miningu opublikowanym 5 czerwca.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.