Bitcoin

Na rynku OTC pojawiła się konkurencja dla Grayscale

Firma Osprey Funds stworzyła fundusz powierniczy OTC Bitcoina pod symbolem OBTC. Fundusz i jego nazwa na pierwszy rzut oka przypomina […]

Data publikacji: 16 stycznia 2021

bitbay

Firma Osprey Funds stworzyła fundusz powierniczy OTC Bitcoina pod symbolem OBTC. Fundusz i jego nazwa na pierwszy rzut oka przypomina Grayscale Bitcoin Trust, znany jako GBTC.

The Osprey Bitcoin Trust zapewnia łatwy dostęp do Bitcoinów. Z 0,49% opłatą za zarządzanie, jest to najtańsze rozwiązanie.

– możemy przeczytać na stronie internetowej firmy.

Dalej twórcy twierdzą, że firma buduje rozwiązania dot. cyfrowych aktywów dla „inteligentnych inwestorów” oraz nazywają OBTC swoją „flagową ofertą”. Prezes Osprey Funds, Greg King, powiedział dla portalu Cointelegraph:

OBTC zaczął być notowany na rynku OTC dzisiaj, w piątek 1/15. Od 1/14 r. produkt spełniał wymagania, aby być notowanym na rynku OTC pod nazwą OBTC. W ciągu najbliższych 30 dni fundusz będzie dążył do zakwalifikowania się do DTC, a po 14 lutego będą mogli go notować wszyscy dodatkowi animatorzy rynku. Po tym terminie zostanie on uznany za „w pełni wprowadzony do obrotu”.

Grayscale posiada 572 644 BTC

Konkurent firmy – Grayscale, stał się jednym z największych posiadaczy BTC na świecie. Na dzień dzisiejszy w portfolio firmy znajduje się 572 644 BTC. Grayscale stoi m.in. za funduszem GBTC, który pozwala na zakup udziałów w Bitcionie w formie akcji. Każda akcja GBTC stanowi ułamek Bitcoina. W momencie publikacji jest to 0.00094 BTC. Zainteresowane strony kupują i sprzedają akcje w obrocie pozagiełdowym, dostępnym na głównych platformach transakcyjnych.

GBTC oferuje inwestorom łatwiejszy dostęp do Bitcoinów za pośrednictwem bardziej tradycyjnych metod. Klienci nie muszą też samodzielnie przechowywać środków. Grayscale Bitcoin Trust pobiera jednak 2% rocznej opłaty za zarządzanie. Najnowszy fundusz Osprey chwali się 4 razy niższymi opłatami – 0,49%.

Osprey prawdopodobnie próbuje przejąć część tego udziału w rynku, zmniejszając opłatę za zarządzanie BTC

– napisał Bloomberg w piątkowym raporcie.

Zawsze cieszymy się z wejścia na rynek produktów oferujących dostęp do pieniądza cyfrowego, szczególnie tu, w USA.

– powiedział Bloombergowi dyrektor generalny Grayscale, Michael Sonnenshein.

Akredytowani inwestorzy muszą mieć do dyspozycji minimum 25,000 USD, aby kupić bezpośrednio do funduszu powierniczego. Akcje muszą zostać zablokowane na okres jednego roku, zanim będą mogły być sprzedane na rynku wtórnym.

W przeciwieństwie, Grayscale Bitcoin Trust wymaga, aby aktywa były zablokowane tylko na 6 miesięcy.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion