Mike Novogratz: decyzja PayPal dot. BTC była „strzałem, który usłyszano w całym świecie Wall Street”

2020-10-24 Bitcoin Wiadomości

Mike Novogratz twierdzi, że otwarcie się giganta pokroju firmy PayPal na BTC było „strzałem, który usłyszano w całym świecie Wall […]

Mike Novogratz twierdzi, że otwarcie się giganta pokroju firmy PayPal na BTC było „strzałem, który usłyszano w całym świecie Wall Street”. 

Mike Novogratz o decyzji PayPal dot. Bitcoina

novogratzPrezes Galaxy Digital i multimilioner Mike Novogratz niedawno pojawił się w telewizji CNBC, w programie „Squawk Box”. Udzielił wywiadu, w którym szczegółowo opisał znaczenie nadchodzącej usługi PayPala, w ramach której będzie można płacić Bitcoinami w sklepach, które współpracują z platformą korporacji.

„Myślę, że w pewnym sensie był to strzał słyszany w całym świecie Wall Street”

– powiedział Novogratz w rozmowie z 23 października.

„PayPal ma 346 milionów kont. (…) To 30. największy bank w USA pod względem [wielkości] depozytów (…)”

– dodał.

Przypomnijmy, że PayPal planuje dodać Bitcoina, Ethereum, Litecoina i Bitcoin Cash do swojej sieci już w 2021 roku. Po ogłoszeniu tych planów cena Bitcoina znacznie wzrosła, ostatecznie wyprzedzając kapitalizację rynkową samego PayPala.

Kurs Bitcoina

Novogrataz zwrócił uwagę na to, że kursy BTC i innych kryptowalut rosły przez niemal cały rok. Dodał, że może być to efektem adopcji i ogólne rozwoju rynku.

„W ciągu najbliższych 10 lat będziemy świadkami odbudowy infrastruktury finansowej tego kraju”

– powiedział.

Jak zauważył, „wirus COVID naprawdę przyspieszył – tak to okropne, jak to brzmi! – przyspieszył adopcję kryptowalut na dwa sposoby: chodzi o historię makro Bitcoina i być może nawet ważniejszą kwestię dot. digitalizacji całej gotówki, cyfryzacji systemu usług finansowych”, które, jak dodał, mogą „być zbudowane głównie na Ethereum”.

Warto też zauważyć, że wielu dużych inwestorów z rynku finansowego i technologicznego zaczęło w tym roku skupować BTC. Chodzi o np. Microstrategy, Square czy legendę Wall Street – Paula Tudora Jonesa.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie masz jeszcze konta na tej giełdzie, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Mike Novogratz Mike Novogratz btc PayPal

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.