Mike Novogratz: „Czas przejść na Satoshi”

2021-05-11 Bitcoin

Ostatnie miesiące były bardzo pracowite dla firmy Galaxy Digital świadczącej usługi finansowe w zakresie kryptowalut. Firma wielokrotnie pojawiała się w […]

Ostatnie miesiące były bardzo pracowite dla firmy Galaxy Digital świadczącej usługi finansowe w zakresie kryptowalut. Firma wielokrotnie pojawiała się w nagłówkach krypto mediów. Galaxy Digital jest świeżo po przejęciu BitGo i jest jedną z czterech firm, które przewodziły niedawnej kanadyjskiej petycji o Ethereum ETF.

Teraz, dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz napisał na Twitterze, że chciałby być świadkiem większej ewolucji w świecie kryptowalut, szczególnie w kwestii tego, jak postrzegamy Bitcoina na giełdach.

W swoim tweecie Novogratz sugeruje, że percepcja konsumentów wokół wartości Bitcoina może polepszyć się. Według niego wystarczy zredukować jednostki do satoshis (SATS), a nie pełnych BTC. Póki co żadna z głównych giełd kryptowalutowych tego nie robi. To skłoniło Novogratza do zadania pytania: „Która giełda będzie pierwszą, która będzie podawać ceny w SATS?”. Szef Digital Galxy jednocześnie oznaczył szefów największych giełd w branży.

Aplikacja Cash App dodała SATS w zeszłym roku, ale żadna z giełd dedykowanych kryptowalutom nie poszła w jej ślady. SATS śledzi też CoinMarketCap.

Psychologiczny aspekt

Głównym założeniem jest oczywiście aspekt psychologiczny. Miliarder i entuzjasta kryptowalut Mark Cuban wyjaśnił szum wokół Dogecoin za pomocą tej właśnie koncepcji. Cuban powiedział, że „trudno jest komuś, kto ma 100 dolarów, ekscytować się posiadaniem ułamka BTC lub ETH. Z Doge jest to łatwe”.

Podobne odczucia wyraził współzałożyciel Blockchain Research Lab, Ingo Fiedler. Stwierdził on, że „podczas gdy pod względem finansowym nie ma różnicy w zmianie nominału z BTC na Sats, ma to wpływ psychologiczny, który prawdopodobnie pomoże w dalszej adopcji”.

Pomimo tej bariery, ostatnia analiza Glassnode pokazuje, że adresy posiadające mniej niż 1 BTC stanowią ponad 5% podaży kryptowaluty. Firmy takie jak Lolli (lub polski satsback.pl) próbują wprowadzić tą jednostkę wartości, poprzez nagradzanie konsumentów w satoshis, gdy ci wydają pieniądze w firmach partnerskich.

Z kolei dyrektor generalny Krakena Jesse Powell wyjaśnia, że niekoniecznie jest to takie proste:

Trzeba przemyśleć UX, odkrywalność. 99% nowych użytkowników będzie szukało bitcoina/BTC i nie będzie miało pojęcia, czym jest satoshi/sat. Nie chcemy ich zdezorientować.

Tagi
btc Galaxy Digital Novogratz satoshi SATS

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.