Mike Novogratz: altcoiny to śmieci

2019-10-10 Kryptowaluty

Niedawno zakończył się koreański Blockchain Week 2019, który przyciągnął wielkie nazwisk z branży kryptograficznej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Vitalik […]

Niedawno zakończył się koreański Blockchain Week 2019, który przyciągnął wielkie nazwisk z branży kryptograficznej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Vitalik Buterin, Mike Novogratz, Nick Szabo, Adam Back, Tom Lee i wielu innych, z których każdy mówił o przyszłości BTC i altcoinów.

Wydarzenie trwało w dniach od 27 września do 4 października w Seulu, a konferencja D.FINE, w ramach której pojawiły znane osoby z branży, odbyła się w dniach 30 września – 1 października. W evencie wzięło udział aż 4000 uczestników i 50 prelegentów.

Jednym z najbardziej oczekiwanych mówców na konferencji był Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, który wyszedł na scenę, aby wyjaśnić różne aplikacje i systemy oparte na blockchainie. W swojej prezentacji mówił oczywiście o Ethereum i DAO.

Mike Novogratz atakuje altcoiny

kurs bitcoina mike novogratzNajciekawszym przemówieniem dla większości inwestorów było wystąpienie eksperta branżowego i miliardera Mike’a Novogratza. Dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings przedstawił swoje poglądy na temat rynków kryptowalut, altcoinów i wydajności sieci Bitcoina.

Stwierdził, że rynki przeceniły krótkoterminowy efekt, jaki miał dać Bakkt, co częściowo tłumaczy spadek kursu, jaki widzieliśmy w zeszłym miesiącu. Jeśli chodzi o cenę BTC, Novogratz mówił, że nie spodziewa się, że spadnie ona gwałtownie ponownie poniżej jakiegoś ważnego poziomu.

Jego komentarz na temat rynku altcoinów był równie interesujący, choć zapewne wielu wprawił w gniew. Novogratz stwierdził, że w tej przestrzeni istnieje wiele „śmieci”, które pozyskały kapitał od naiwnych inwestorów. Niestety poziom zbierania pieniędzy był znacznie większy, niż fundamenty danych tokenów i kryptowalut. Innymi słowy, aktywa te zostały przez rynek przewartościowane.

„Aby utrzymać spekulacyjny rynek przy życiu, od czasu do czasu potrzebujesz paliwa w postaci wiadomości i aktualizacji. Musimy spojrzeć na te tokeny jako projektu typu venture”

– obrazowo opisał rynek Novogratz.

Jego zdaniem te projekty, które nie kontynuowały swojego rozwoju, prawdopodobnie znikną z rynku, podczas gdy najsilniejsze z nich przetrwają. Choć on sam nie podał nazw, patrząc na dzisiejszy rynek, Ethereum jest ponownie jednym z najlepszych projektów, który chyba na dobre zajął drugie miejsce po Bitcoinie…

Tagi
altcoiny altcoiny do śmieci altcoiny handel altcoiny kurs Mike Novogratz vitalik buterin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.