Kurs Bitcoin

Mike McGlone: w 2021 r. prawdopodobnie czeka nas bańka na BTC

Starszy strateg rynkowy Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, przewiduje, że Bitcoin może zaliczyć kolejny paraboliczny wzrost, który będzie miał miejsce już […]

Data publikacji: 8 listopada 2020

bitbay

Starszy strateg rynkowy Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, przewiduje, że Bitcoin może zaliczyć kolejny paraboliczny wzrost, który będzie miał miejsce już w przyszłym roku.

Mike McGlone: wzorce się powtarzają

mike mcgloneMcGlone sugeruje, że na wykresie BTC mogą pojawić się te same wzorce, które widzieliśmy już w 2013 i 2017 roku. Innymi słowy w 2021 r. inwestorzy Bitcoina będą obserwować „paraboliczny wzrost”, czyli bańkę, mniej więcej taką jak te z lat 2013 i 2017.

Narracja, że ​​rok 2021 może być kolejnym rokiem 2017, zaczęła się już zresztą pojawiać przed ostatnim halvingiem, jaki miał miejsce 11 maja. Wtedy zaczęto sugerować, że podział nagrody dla górników BTC doprowadzi do tego, że kurs kryptowaluty zacznie powoli rosnąć (co miało miejsce) i ostatecznie doprowadzi nas do bańki (tego nie możemy jeszcze wyrokować z pewnością).

Przypomnijmy, że dziś górnicy dostają za wykopanie każdego bloku 6,25 BTC, podczas gdy roczna inflacja Bitcoina jest teraz poniżej tej dot. złota.

Po poprzedniej redukcji nagrody dla górników, co miało miejsce w lipcu 2016 r., wiodąca kryptowaluta zaczęła powoli rosnąć, zanim osiągnęła pełną parabolę w czwartym kwartale 2020 r. Skończyło się na wzroście około 2800 procent w ciągu 18 miesięcy.

Czarny łabędź

Analityk uważa, że ​​kryptowaluta może być na dobrej drodze do nowej bańki. Jest jednak jedno „ale”. Koronawirus pokazał nam, że w pewnym momencie na rynku może pojawić się czarny łabędź albo biały nosorożec – groźna bestia, która krąży wokół nas, ale dotąd ją bagatelizowaliśmy.

Po pierwsze sam McGlone ostrzega, że kryptowaluta może zostać zakazana lub uregulowana w taki sposób, który zniszczy jej rynek.

To jednak nie koniec. Nie wiemy, co czeka nas w 2021 r. Teraz, po prawdopodobnej wygranej Joe’ego Bidena w wyborach prezydenckich, możemy domyślać się, że polityka światowa zostanie zamrożona na okres ok. pół roku. Co czeka nas potem? Czy USA nie zdecydują się np. na wojnę z Chinami? Jak wtedy zachowa się Bitcoin? Konia z rzędem temu, kto wiarygodnie odpowie nam na to pytanie.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion