Mike McGlone: Bitcoin osiągnie pół miliarda dolarów albo upadnie

2020-09-06 Wiadomości

Ze względu na ostatni flash crash Bitcoina, wielu analityków dzieli się swoimi opiniami na ten temat. Chcą oni nakierować inwestorów […]

Ze względu na ostatni flash crash Bitcoina, wielu analityków dzieli się swoimi opiniami na ten temat. Chcą oni nakierować inwestorów i entuzjastów kryptowalut, w jaką stronę może potencjalnie zmierzać ta waluta w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Mike McGlone potwierdza prognozę braci Wiklevoss

Ostatnio bracia Winklevoss stwierdzili, że Bitcoin, w przyszłości może osiągnąć cenę 500 000 dolarów . Teraz ich przewidywania potwierdził analityk Bloomberga – Mike McGlone. Twierdzi on, że jest bardzo możliwe, że Bitcoin może osiągnąć cenę pół miliona dolarów w ciągu najbliższych kilku lat… i albo ją osiągnie… albo upadnie.

Faktem jest, że Bitcoin wszedł na bardzo niedźwiedzie terytorium. Zaledwie kilka dni temu, waluta po raz drugi w tym roku przekroczyła poziom 12 000 dolarów i podobnie jak za pierwszym razem, skok nie trwał długo. Obecnie po ostatnim wzroście, następuje seria ciężkich spadków.

Bitcoin jest obecnie notowany w niskim przedziale 10 000 dolarów, co oznacza, że w ciągu zaledwie kilku dni stracił około 2 000 dolarów ze swojej wartości. Cena wynosząca 500 tys. dolarów wydaje się być odleglą prognozą, choć nie oznacza to, że liczba ta jest niemożliwa do osiągnięcia. Bitcoin już wcześniej doznawał podobnych korekt. Zawsze kiedy odnotowywał spadki i wszyscy zaczęli tracić nadzieję, nagle odbijał się i leciał „to the moon”.

Bez wątpienia Bitcoin mógłby to zrobić ponownie. Pytanie brzmi: „Kiedy?” Mike McGlone przedstawił komentarz na temat swoich odczuć. W ostatnim wywiadzie, wyjaśnił:

„Ograniczona podaż w stosunku do rosnącego popytu jest podstawą dla Bitcoin’a, z makroekonomicznymi podstawami, które wspierają jego marsz w kierunku kapitalizacji rynkowej złota w cenie 500 000 dolarów według niektórych szacunków. Albo może upaść”.

Bitcoin i złoto

McGlone zwraca uwagę swoich zwolenników na nowe badania, które stawiają Bitcoina na równi ze złotem. Biorąc pod uwagę, że waluta ma ograniczoną podaż, prawdopodobnie będzie ona zwiększać swoją wartość, ponieważ staje się coraz rzadsza. Wielu zaczyna postrzegać go jako magazyn wartości lub „bezpieczną przystań”.

McGlone jest jednak przekonany, że bitcoin przetrwa w najbliższych latach. Zwłaszcza, że mimo rosnącej konkurencji, bitcoinowi zawsze udało się utrzymać kapitalizację rynkową i wyprzedzić inne altcoiny. On twierdzi:

„Podobnie jak po boomie internetowym w latach 90-tych, kilka kryptowalut powinno przetrwać, ale ceny rynkowe mają małe szanse na uznanie, zwłaszcza w porównaniu z bitcoinem”.

Tagi
bitcoin Bloomberg btc mcglone

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.