Mike Colyer: Kopanie BTC pomostem do 100% energii odnawialnej

2021-04-14 Kopanie kryptowalut

Mike Colyer, dyrektor generalny Foundry Digital – spółki zależnej od Digital Currency Group zajmującej się wydobywaniem kryptowalut – uważa, że […]

Mike Colyer, dyrektor generalny Foundry Digital – spółki zależnej od Digital Currency Group zajmującej się wydobywaniem kryptowalut – uważa, że wydobywanie Bitcoina może ostatecznie pomóc światu przejść w 100% na energię odnawialną.

100% energii ze źródeł odnawialnych

Coyler przemawiał na wydarzeniu online Crypto Mining Forum we wtorek. Wykazał swoją wiarę w to, że gdy główne firmy energetyczne dostrzegą korzyści ekonomiczne płynące z wydobycia kryptowalut, może to doprowadzić do restrukturyzacji zarówno kapitału, jak i działań. Nazywając wydobywanie Bitcoin „wielkim stabilizatorem” dla sieci energetycznej, dyrektor generalny Foundry Digital powiedział, że technologia ta może stać się „pomostem między obecną produkcją energii a światem, w którym 100% naszej energii jest wytwarzane ze źródeł odnawialnych”.

Wydobycie Bitcoin zapewnia stałe obciążenie bazowe, a mimo to jest nadal nieregularne, aby umożliwić stabilność sieci. To tworzy naprawdę potężną dynamikę ekonomiczną dla produktów energii odnawialnej. Państwa narodowe, nie mogą tego przespać, i znajdą sposoby na wykorzystanie swoich zasobów naturalnych, aby zaangażować się w wydobycie Bitcoina […] W pewnym momencie wydobywanie Bitcoina będzie wyglądało jak narzędzie użytkowe, i będzie częścią kluczowej infrastruktury krajów.

Chiny wciąż liderem miningu

Colyer przywołał przykłady rozwoju technologii w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym jest podejście ustawodawców w Kentucky, którzy dążą do wprowadzenia ulg podatkowych dla lokalnych górników kryptowalutowych. Drugim jest nowojorska firma miningowa Greenidge Generation. Prowadzi ona elektrownię działającą tylko wtedy, gdy jest duże zapotrzebowanie. Według CEO, przejście może potrwać od 10 do 20 lat, ale Bitcoin bezapelacyjnie odegra w nim ważną rolę.

Według Colyera, Digital Currency Group zainwestowała już ponad 225 milionów dolarów w północnoamerykańskie kopalnie kryptowalut. Wygląda na to, że firma chce uczynić USA bardziej konkurencyjnym w stosunku do innych krajów. Liderem w wydobyciu kryptowalut wciąż są Chiny. Jeden z ostatnich raportów wskazał, że aż 75% wydobycia Bitcoina odbywa się właśnie w tym kraju.

Instytucje przybyły. Trudno mi nadążyć za wiadomościami każdego dnia o nowych firmach wydobywających Bitcoin. Zawsze myślałem, że Stany Zjednoczone będą liderem w wydobyciu Bitcoin.

Tagi
bitcoin btc Chiny energia odnawialna kopanie kopanie kryptowalut mining USA zielona energia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.