za
microstrategy bitcoin

MicroStrategy ponownie dokupiło bitcoiny

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Bycie hodlerem i fanem strategii inwestowania dollar cost averaging (DCA) zobowiązuje. Wie o tym Michael Saylor i jego współpracownicy z MicroStrategy.  Spółka dokupiła znów kryptowaluty. Wiele wskazuje na to, że spodziewa się hossy.

MicroStrategy dokupuje bitcoiny

MicroStrategy to dostawca oprogramowania analitycznego. Tyle że od paru lat firma jest znana głównie z tego, że inwestuje w bitcoiny. Wpisuje się to w szerszą politykę spółki.

Teraz właśnie MicroStrategy nabyło dodatkowe 5445 BTC o wartości 147,3 mln USD. Poinformował o tym założyciel firmy, Michael Saylor.

MicroStrategy nabyło dodatkowe 5445 BTC za ok. 147,3 mln USD po średniej cenie 27 053 dolarów za bitcoina. Na dzień 24.09.2023 r. MicroStrategy hodluje 158 245 BTC nabyte za ok. 4,68 miliarda USD po średniej cenie 29 582 USD za bitcoina

– podał na swoim profilu na X.

Już wcześniej przedstawiciele spółki sygnalizowali, że zamierzają dokupić więcej BTC. W sierpniu Andrew Kang, dyrektor finansowy w MicroStrategy przekazał:

Skutecznie pozyskaliśmy kapitał poprzez nasz program sprzedaży akcji na rynku pierwotnym i użyliśmy środków z działalności operacyjnej, aby kontynuować zwiększanie ilości bitcoinów w naszym bilansie.

Według dokumentów złożonych w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) firma dokonała zakupu kryptowalut w okresie od 1 sierpnia do 24 września po średniej cenie 27 053 USD. W efekcie, jak wskazał w swoim poście Saylor, MicroStrategy posiada łącznie 158 245 BTC o wartości 4,68 miliarda USD. W czerwcu firma kupiła łącznie 12 333 BTC za 347 milionów USD, podczas gdy w marcu wydała na ten cel 150 milionów USD. Warto dodać, że MicroStrategy w samym sierpniu dodało do swojego bilansu 467 BTC za 14,4 mln USD.

Bitcoin za milion USD

Rok temu Saylor w wywiadzie dla CNBC przyznał, że krótkoterminowa niestabilność kursu BTC nie jest w jego firmie powodem do niepokoju. Dodał także, że wierzy, iż cena kryptowaluty wyniesie docelowo aż 1 mln USD.

Stwierdził ponadto, że bitcoin jest “wyjątkowy”, ponieważ nie ma na świecie sieci, która byłaby tak dobrze przyjęta i tak bezpieczna.

Jest oczywiście lepszy od złota i wszystkiego, czym złoto chciałoby być

– stwierdził.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności