Mennica USA ogranicza podaż złotych i srebrnych monet

2020-07-28 Wiadomości

Bloomberg informuje, że mennica USA ogranicza podaż srebrnych i złotych monet, które trafiają do autoryzowanych nabywców. Powodem jest pandemia koronawirusa. […]

Bloomberg informuje, że mennica USA ogranicza podaż srebrnych i złotych monet, które trafiają do autoryzowanych nabywców. Powodem jest pandemia koronawirusa. To jednak nie wszystko. Chodzi też o zainteresowanie kruszcami ze strony spekulantów.

Mennica USA ogranicza podaż nowych złotych i srebrnych monet

mennica usaWedług dokumentów, do których dotarł Bloomberg, ograniczenie podaży jest spowodowane głównie pandemią, która wpłynęła na tempo produkcji. Mennica ma wyjść z kryzysu dot. tempa pracy w okresie od 12 do nawet 18 miesięcy.

Warto dodać, że przed pandemią i lockdownem mennica w West Point mogła produkować jednocześnie monety ze złota i srebra. Obecnie produkcja jest możliwa tylko w przypadku jednego kruszcu, więc prace mają miejsce na zmianę.

Pandemia stworzyła dla nas zupełnie nowy zestaw wyzwań, którym musimy sprostać. Wierzymy, że ten stan rzeczy będzie w dalszym ciągu prowadził do pewnego stopnia ograniczenia zdolności produkcyjnych, ponieważ West Point stara się zrównoważyć bezpieczeństwo pracowników z popytem rynkowym – czytamy w dokumencie, który jest cytowany przez Bloomberga.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele mennicy wezwali nawet amerykańskich konsumentów do… wydawania swojego bilonu, ponieważ pandemia mocno zmniejszyła jego obieg.

Po raz pierwszy w swojej historii, mennica USA zwróciła się też do nabywców o przedstawianie jej 10- i 90-dniowych prognoz zapotrzebowania na monety.

Już w połowie kwietnia doszło także do zamknięcia mennicy na kilka dni. Celem była reorganizacji produkcji, aby zapewnić pracownikom jak największe bezpieczeństwo pracy.

Rekordy na rynku metali szlachetnych

Ponoć decyzja miała też zapaść ze względu na działania spekulantów (zapewne stąd prośba o zwiększenie handlu bilonem na rynku). Wszystko to może jednak przynieść odwrotny efekt oraz jeszcze mocniej napędzić popyt na złote i srebrne monety. We wtorek złoto kosztowało już 1980,57 dolara za uncję. Teraz zaś rynek dowiedział się o tym, że nowych monet będzie w obiegu jeszcze mniej, niż jest obecnie. Do tego jutro czeka nas spotkanie Fedu, na którym mogą zapaść ważne decyzje dot. polityki monetarnej USA.

Tagi
mennica usa srebro złoto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.