Bitcoin

Mempool pusty i spadają opłaty transakcyjne BTC

Mempool BTC skurczył się do najmniejszego rozmiaru od połowy października. Było to spowodowane zwiększeniem hash rate’u. Mempool cleared for the […]

Data publikacji: 11 listopada 2020

bitbay

Mempool BTC skurczył się do najmniejszego rozmiaru od połowy października. Było to spowodowane zwiększeniem hash rate’u.

Pusty mempool oznacza, że w ostatnich blokach zawarto tysiące oczekujących na potwierdzenie transakcji.

Wzrost hash rateu przypisuje się ponownemu podłączeniu do sieci chińskich górników, którzy po zakończeniu pory deszczowej w Sichuanie, przenieśli swoje koparki w inne miejsca. W ciągu dwóch dni, 9 i 10 listopada, hash rate Bitcoina wzrósł o 42%.

Mniejszy mempool zmniejsza konkurencję wśród nowych transakcji. To z kolei obniża opłaty transakcyjne, ponieważ górnicy przetwarzają wszystkie transakcje niezależnie od ustawionego priorytetu.

Średnia opłata za transakcję BTC osiągnęła szczyt na poziomie 13,16 dolara w dniu 30 października. W tamtym czasie, w mempoolu bitcoina znajdowało się ponad 140 tys. niepotwierdzonych transakcji. W dniu 9 listopada dzięki zwiększonemu hash rate’owi górnikom udało się go wyczyścić do zera, Teraz w mempoolu znajduje się około 6000 transakcji ze średnią opłatą około 0,11 USD.

Aktualna sytuacja na rynku Bitcoina

Bitcoin w ostatnim czasie osiąga imponujące wyniki. W tym roku BTC zdążył już upaść i wstać. W marcu, ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa, cena najstarszej kryptowaluty dotykała dna na poziomie około 4000 dolarów. Od tego czasu jednak wzrosła, a szczególnie w ostatnich tygodniach.

Aktualnie BTC kosztuje ponad 15 tys. dolarów. Co to oznacza? Że Bitcoin odnotował imponujący 30-procentowy wzrost w ciągu miesiąca oraz około 50-procentowy wzrost od początku roku. Co ciekawe, aż 98% adresów przechowujących Bitcoina osiągnęło zysk, niezależnie od tego przy jakiej cenie zostały dokonane zakupy.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion