za
blockchain polska

Gaming & Blockchain – meetup w Poznaniu z Blockchain Polska

Konferencja Kryptoraport

Już 7 października w Poznaniu, w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 12, o godz. 18:00 odbędzie się meetup organizowany przez Stowarzyszenie Blockchain Polska. Wydarzenie może być prawdziwym rarytasem dla wielbicieli nowych technologii.

Blockchain i gaming

Jeśli jesteś graczem korzystającym z blockchaina, programistą tworzącym gry oparte o tę technologię lub po prostu interesuje Cię w jaki sposób blockchain może zostać wykorzystany w sektorze gamingowym, by spotęgować Twoje wrażenia, to to wydarzenie jest dla Ciebie! Event jest darmowy, ale jeśli chcesz w nim uczestniczyć, musisz dokonać rejestracji. Bilety znajdziesz pod tym linkiem.

Branża gier, wiecznie głodna zmian, wchodzi obecnie w technologię blockchain, która prawdopodobnie zrewolucjonizuje ten globalny przemysł, którego wartość szacuje się na 100 miliardów USD.

Blockchain w grach umożliwia tworzenie profili interoperacyjności graczy czy też śledzenie własności aktywów w dowolnym miejscu. Ponadto, pozwala na nagradzanie poprzednich właścicieli tantiemami (honoraria autorskie), a także na otwarcie świata gier na możliwość dokonywania mikropłatności. Ułatwia także wyszukiwanie unikalnych przedmiotów, rejestrowanie osiągniętych kamieni milowych i odblokowywanie rzadkich dzieł sztuki czy pamiątek do przechowywania. Wszystkie te kluczowe działania są znane większości graczy na świecie (a jest ich ok. 3 miliardów). Blockchain umożliwia także rozwiązanie jednej z największych bolączek branży gier – dbania o to, by gracze przestrzegali zasad.

Program wydarzenia organizowanego przez Blockchain Polska

Stowarzyszenie Blockchain Polska zaprosiło na wydarzenie specjalnych gości, którzy na co dzień pracują nad projektami opartymi o blockchain. Prelegenci podzielą się z nami perspektywą przyszłości w serii prezentacji połączonych z konferencją. Po nich nastąpi panel dyskusyjny, który poprowadzi Karol Modrzejewski. Wystąpią w nim Andrzej Bereźnicki z Crypto Mayhem, Maciej Dulski z Unfreeze, Marcin Rzetecki z Bitcoin Association BSV, Michał Dąbrowski z Elympics oraz Michał Bartczak z Metapro.

Jako uczestnik usłyszysz odpowiedzi miedzy innymi na poniższe pytania:

  • Jak uwolnić potencjał łączenia technologii blockchain z branżą gier?
  • Jakie są jeszcze niewykorzystane możliwości blockchaina w grach?
  • Jak spożytkować polski dorobek sektora gamingowego do promowania technologii blockchain?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o blockchainie i jego wpływie na branżę gier, nie przegap tego meetup’u. Szczególnie mile widziani są programiści, firmy IT, właściciele startupów, miłośnicy technologii blockchain i oczywiście gracze!

Zapraszamy również na kanały społecznościowe Blockchain Polska, na których publikowane są najważniejsze informacje o działalności stowarzyszenia – LinkedIn i Twitter.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności