fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Bitcoin Radio Podcast

McAfee przegrywa zakład, a bitcoin idzie do przodu – Bitcoin Radio #16

Reading Time: < 1 minute   W życiu każdego mężczyzny pojawia się moment, w którym ten decyduje się na to, kim będzie. Niektórzy chcą zostać lekarzami, inni prawnikami. Ale są […]

Reading Time: < 1 minute

 

W życiu każdego mężczyzny pojawia się moment, w którym ten decyduje się na to, kim będzie. Niektórzy chcą zostać lekarzami, inni prawnikami. Ale są też tacy, którzy wolą po prostu błaznować na kanwie swojego sukcesu sprzed kilkudziesięciu lat. W Bitcoin Radio spojrzymy jeszcze raz na historię Johna McAfee, który z drogi skandalisy nie zamierza zawrócić.

Open in Spotify

Dziś w eterze

Bitcoin Radio nie unika tematów kontrowersyjnych. A największą kontrowersją świata kryptowalut w ciągu kilku ostatnich lat jest zdecydowanie John McAfee. Wspólnie prześledzimy jego działania z przełomu 2017 i 2018 roku, kiedy to ten popularny guru nie tylko założył się, że w telewizji zje swojego członka, jeśli przegra zakład, ale także świadomie budował schemat pump and dump.

Kryptowaluty to jednak nie tylko John McAfee, to także seria niedorzecznych pomysłów, które trafiają do nas każdego dnia. Jednym z nich jest zbudowanie hubu technologicznego na statku wycieczkowym w panamie. Tak jest, dobrze przeczytaliście. Firma Ocean builders zakupiła stary statek wycieczkowy i planuje go odrestaurować, aby następnie stworzyć na nim centrum rozwoju kryptowalut. Brzmi niedorzecznie? Tak. Tak jest.

Nieco spokojniej wygląda sprawa na rynku. W ciągu ostatniego tygodnia bitcoin i ether utrzmują stabilny poziom cen, co dalej buduje zaufanie do tych największych rynkowych pozycji. W ciągu samego weekendu, kapitalizacja rynku urosła aż o 4 mld dolarów. Informacja ta dociera do nas w tym samym czasie, co uruchomienie forka Monero, który usprawnia działanie transakcji siecii opartej na prywatności. 

W Bitcoin Radio wróćimy również do skandalu Mt.Gox. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się, że postępowanie w sprawie upadłości giełdy przedłuży się. Nadal nie znaleziono dobrego sposobu na podzielenie środków między inwestorów, którzy kilka lat temu zostali poszkodowani.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.