Max Keiser: Bitcoin osiągnie nowy rekord cenowy dzięki zamieszaniu w Europie

Bitcoin

Max Keiser twierdzi, że Bitcoin osiągnie wkrótce nowy rekord cenowy. Wszystko dzięki politycznemu zamieszaniu, które może nastąpić w UE po […]

Max Keiser twierdzi, że Bitcoin osiągnie wkrótce nowy rekord cenowy. Wszystko dzięki politycznemu zamieszaniu, które może nastąpić w UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wyniki wyborów w Unii Europejskiej są już w większości znane. Pokazują one, że kontynent (a przede wszystkim wspólnota europejska) staje się coraz bardziej spolaryzowany pod kątem politycznym, niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej.

Czy problemy świata służą BTC?

Wiemy już o tym, że w Wielkiej Brytanii dwie główne, tradyjne partie poniosły klęskę. Młoda pod kątem stażu eurosceptyczna Partia Brexit zyskała z kolei ogromne poparcie ze strony wyborców.

Na nowe wieści ze Starego Kontynentu zareagował Max Keiser, słynny showman i publicysta ekonomiczny. Uważa on, że ewentualne zamieszanie w europejskiej polityce może napędzić popyt na Bitcoina. Dodaje, że realna cena kryptowaluty jest teraz na poziomie nawet 28 000 USD. Dziennikarz powołuje się na przykład Brexitu, które to zjawisko napędziło już wcześniej wzrosty na BTC.

Co ważne, wspomniane wyniki ze Zjednoczonego Królestwa odzwierciedlają tendencje w całej Europie. Jak widać tradycyjne partie centroprawicowe i centrolewicowe przegrały. Społeczeństwo się polaryzuje. W miejsce starych ugrupowań pojawiają się młodsze formacje o charakterze nacjonalistycznym, jak i liberalnych.

Jak wszyscy jednak wiemy, gdziekolwiek i kiedykolwiek pojawia się niepewność polityczna, ludzie uciekają w kierunku Bitcoina jako niezależnego, alternatywnego aktywa.

Widzieliśmy to już np. w Ameryce Południowej, gdzie choćby niestabilność ekonomiczna w Argentynie i zawirowania polityczne w Wenezueli napędziły rekordowy popyt na kryptowaluty na platformie LocalBitcoins.

W skali globalnej trwa zaś wojna handlowa między USA i Chinami, która także powoduje wzrosty na BTC.

Cena BTC

Keiser może mieć rację. Dziś BTC jest notowane już po 8 800 USD i ma za sobą ponad 10% wzrostu w skali 24 h. Cena wygląda dobrze pod kątem technicznym, ale też fundamentalnym.

Pozytywny wpływ na cenę miały już takie wydarzenia jak tzw. kryzys cypryjski wiosną 2013 r., wspomniany Brexit czy sukces Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.

Słowa kluczowe
bitcoin Brexit polityka Unia Europejska

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.