za
Polygon uniknął kradzieży 24 mld USD w tokenach MATIC

Polygon osiąga największy od 6 miesięcy szczyt po ogłoszeniu nowej biblioteki Javascript

2021-12-04
Bitcoin
Binance Launchpool

Popularne rozwiązanie warstwy 2 Ethereum, Polygon, wprowadziło nową bibliotekę javascript do interakcji z własnym mostem. Krótko jej ogłoszeniu, natywny token protokołu wzrósł o dwucyfrową wartość i osiągnął szcześciomiesięczny szczyt.

Nowa biblioteka javascript od Polygon

W ogłoszeniu poinformowano, że nowa biblioteka javascript o otwartym kodzie źródłowym, nazwana matic.js, zapewni API dla depozytów, wypłat i innych rodzajów transferów w sieci Polygon.

Jest to najnowsza wersja (v3), działająca jako “całościowe ulepszenie w stosunku do poprzednika”, który był już używany w wielu aplikacjach. Jej celem jest ułatwienie deweloperom płynnego tworzenia i wdrażania aplikacji, przy jednoczesnym zapewnieniu, że mogą one wspierać różne ekosystemy.

Niektóre z poprawionych funkcji obejmują wsparcie dla natywnego tokena Ethereum – ETH, zmniejszone rozmiary pakietów i wsparcie dla wtyczek do wysyłania różnych funkcji w oddzielnych pakietach.

Jest to najnowsze osiągnięcie pochodzące z rozwiązania warstwy 2 Ethereum, które zostało również niedawno zintegrowane z platformą PARSIQ.

MATIC wznosi się na nowe 6-miesięczne szczyty

Cena natywnego tokena Polygon zareagowała całkiem dobrze na aktualizację matic.js. Kurs MATIC wzrósł z dziennego minimum wynoszącego około 1,95 USD do maksimum na poziomie 2,4 USD. Oznacza to wzrost o ponad 20% w ciągu 24 godzin.

Patrząc w nieco szerszej skali, MATIC wzrósł o 60% od 28 listopada, kiedy to jego wartość wynosiła około 1,5 USD. Osiągając dzisiaj poziom 2,4 USD, kryptowaluta wyznaczyła swój najwyższy poziom cenowy od końca maja. Co więcej, zbliżyła się ona o 15% do swojego rekordu wszechczasów, również zarejestrowanego w maju na poziomie 2,8 USD.

Według CoinGecko, MATIC jest obecnie 15. największym aktywem cyfrowym pod względem kapitalizacji rynkowej. Jego wartość przekracza obecnie ponad 16 miliardów dolarów. Co ciekawe, wzrosty te mają miejsce w momencie, kiedy na rynku ma miejsce głęboka korekta. BTC przykładowo traci ponad 6% w skali 24-godzinnej i obecnie handluje poniżej 54 000 USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności