Masayoshi Son, właściciel SoftBanku, stracił na inwestycji w BTC 50 mln USD

2020-11-20 Bitcoin Wiadomości

Masayoshi Son, miliarder, przedsiębiorca technologiczny i dyrektor generalny japońskiego konglomeratu SoftBank, stwierdził, że Bitcoin jako pewna idea jest trudny do […]

Masayoshi Son, miliarder, przedsiębiorca technologiczny i dyrektor generalny japońskiego konglomeratu SoftBank, stwierdził, że Bitcoin jako pewna idea jest trudny do zrozumienia. Poza tym przyznał, że stracił na inwestycji w kryptowalutę aż 50 mln USD.

Masayoshi Son o BTC

Masayoshi SonPodczas gdy trwająca na rynku kryptowalut hossa przyspiesza adopcję cyfrowych aktywów niektórzy inwestorzy i znani miliarderzy nadal pozostają wobec Bitcoina bardzo sceptyczni.

Masayoshi Son to miliarder, przedsiębiorca technologiczny i zarazem dyrektor generalny japońskiego konglomeratu SoftBank. Teraz stwierdził, że „nie rozumie” Bitcoina, mimo tego, że w niego zainwestował. Przemawiając na konferencji New York Times DealBook, powiedział też, że uważa, że ​​inwestycja w kryptowalutę „rozpraszała jego własne skupienie się na biznesie”.

Dodał, że będzie od teraz spędzał około pięciu minut każdego dnia na obserwowaniu wahań ceny Bitcoina. Przyznał, że jego znajomy polecił mu wcześniej zainwestować „1 proc. [wartości] swoich osobistych aktywów” w kryptowalutę, co oznaczało zakup BTC za „około 200 milionów USD”. Miliarder posłuchał kolegi. Dodał jednak, że „powtarzające się rozpraszanie” jego uwagi, spowodowane kursem BTC, sprawiło, że ostatecznie sprzedał cały swój pakiet Bitcoinów, jaki posiadał. W efekcie stracił aż 50 milionów USD. Uważa jednak, że była to dobra decyzja.

„Czuję się o wiele lepiej”

– powiedział. Jak widać,  obserwowanie kursu kryptowaluty musiało być faktycznie nad wyraz męczące…

Cyfrowe waluty są pożytecznym rozwiązaniem

Son stwierdził też, że waluty cyfrowe są pożytecznym rozwiązaniem i że w najbliższym czasie nie znikną z rynku:

„Myślę, że waluta cyfrowa będzie przydatna […] Ale nie wiem, jaka konkretnie waluta cyfrowa, jaka struktura i tak dalej”.

Son podobno kupił Bitcoiny, gdy kryptowaluta kosztowała ok. 20 000 USD, co miało miejsce w grudniu 2017 r. Sprzedał je potem ponoć już na początku 2018 r., czyli w czasie, gdy poprzednia bańka na BTC zaczęła już wyraźnie pękać.

To dziwna decyzja, jak na inwestora z tak dużym doświadczeniem. Dziwi to, że kupił on BTC u szczytu bańki i sprzedał z tak znaczą stratą.

Tagi
bitcoin btc kurs bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.