fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Kryptowaluty

Mark Zuckerberg będzie przesłuchiwany w sprawie Libry

Reading Time: 2 minutes Amerykańska Izba Reprezentantów chce, aby prezes Facebooka Mark Zuckerberg stawił się przed Komitetem ds. Usług Finansowych w celu omówienia projektu kryptowaluty Libra i to jeszcze […]

Reading Time: 2 minutes

Amerykańska Izba Reprezentantów chce, aby prezes Facebooka Mark Zuckerberg stawił się przed Komitetem ds. Usług Finansowych w celu omówienia projektu kryptowaluty Libra i to jeszcze przed końcem stycznia 2020 r.

Jak wcześniej informowały media, dyrektor operacyjny Facebooka Sheryl Sandberg ma się spotkać z Kongresem USA w październiku. Teraz pojawiły się nowe informacje. Według The Information z siedzibą w San Francisco, spotkanie odbędzie się pod warunkiem, że Zuckerberg pojawi się przed wspomnianym komitetem najpóźniej w styczniu 2020 r.

Z wewnętrznych źródeł zaznajomionych ze sprawą wynika, że ​​Kongres chce, aby Facebook dostarczył władzy szczegółowych informacji o projekcie kryptowaluty Libra.

Mark Zuckerberg pod ostrzałem

Od czasu wydania białej księgi Libry Kongres debatuje nad tą sprawą. Pomysł, by Facebook mógł emitować swoją walutę, wzbudził wielkie emocje i kontrowersje.

Przewodnicząca komitetu, Maxine Waters, pozostaje bardzo krytyczna względem Libry. Już wcześniej głośno domagała się zdecydowanych działań względem kryptowalut. Pomysł Facebooka jeszcze nasilił jej obawy.

Pod koniec września szef zespołu Calibry, portfela na LibraCoin, David Marcus, ujawnił, że projekt wystartuje w pełni w 2020 r. I to pomimo obaw regulacyjnych ze strony urzędników i polityków niemal na całym globie.

Z pewnością przesłuchanie, jakiego głównym uczestnikiem ma być szef Facebooka, będzie należało do ostrych. Mark Zuckerbrg jednak nie schodzi z wytyczonej przez siebie ścieżki…

LibraCoin na pewno powstanie

Wczoraj pisaliśmy o nowej „mapie drogowej Libry. Facebook obecnie testuje usługę i nic nie wskazuje na to, by obawiał się nacisków ze strony polityków. A przeciwników w tym gronie ma zarówno w USA, jak i Niemczech czy Francji. Tylko Szwajcaria wykazała otwartość w kontekście projektu.

Ponoć do Stowarzyszenia Libra powróciły też takie firmy jak Mastercard i Visa, które podobno wcześniej zaczęły wykazywać dezaprobatę w kwestii pomysłu.

Z drugiej strony według Financial Times (FT) przedstawiciele PayPal nie wzięli udziału w spotkaniu osób wspierających Librę. Medialne doniesienia wskazują, że PayPal nie czuje się swobodnie z powodu sprzeciwu regulacyjnego wobec projektu.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.