Bitcoin

Mark Yusko: Na rynku BTC wygrają HODLerzy

Mark Yusko z Morgan Creek Capital Management stwierdził ostatnio, że „inwestorzy [kryptowalut] tworzą [ich] długoterminową wartość, a spekulanci wpływają na [...]

Data publikacji: 29 listopada 2020

bitbay

Mark Yusko z Morgan Creek Capital Management stwierdził ostatnio, że „inwestorzy [kryptowalut] tworzą [ich] długoterminową wartość, a spekulanci wpływają na obecną cenę”. Dodał, że tzw. bad newsy dot. BTC robią wrażenie tylko na na spekulantach, a nie HODLerach.

Mark Yusko: kim jesteś na rynku BTC?

mark yuskoW piątek prezes Morgan Creek Capital Management skomentował ostatnią falę negatywnych nagłówków w mediach dotyczących Bitcoina. W serii tweetów stwierdził, że instytucje finansowe są słusznie zaniepokojone destrukcyjnym wpływem Bitcoina i użyją wszelkich dostępnych środków, aby spowolnić jego adopcję.

Normalną odpowiedzią na zagrożenie ze strony Bitcoina jest „wzniesienie barier dla adopcji i innowacji” – uważa Yusko. – Kiedy coś im grozi, obecni operatorzy zawsze zwracają się ku rządom, aby spróbować spowolnić adopcję nowej technologii poprzez uciążliwe regulacje – dodał.

Uspokaja jednak fanów blockchaina. Jego zdaniem taka strategia na dłuższą metę i tak jest skazana na porażkę.

Ma jednak rację w tym, że to spekulanci wpływają krótkoterminowo na cenę BTC. Teraz sprawili, że kurs kryptowaluty lekko spadł. Powód? Dwa newsy: Chiny przejęły aktywa kryptowalutowe o wartości 4,2 miliarda USD, które inwestorom ukradli oszuści z PlusToken, oraz fakt, że władze USA chcą regulować rynek cyfrowych walut. O ile informacja o tym, że służby Państwa Środka skonfiskowały taką ilość kryptowalut (i nie planują tychże oddać inwestorom PlusToken), musiała zostać uznana za złą, tak doniesienia z USA nie są już tak jednoznaczne. Tyle że Brian Armstrong z Coinbase stwierdził, że nowe przepisy dotyczące Bitcoina mogą być fatalne dla rynku (a konkretnie dla jego firmy).

Yusko zauważa, że inwestorzy hodlujący cyfrowe aktywa nie przejmują się takimi sprawami i przez to mają większe szanse na odniesienie sukcesu finansowego na rynku kryptowalut.

Inwestorzy długoterminowi są skoncentrowani na wartości, a spekulanci to inwestorzy krótkoterminowi skoncentrowani na cenie – wyjaśnił.

Kurs BTC

I faktycznie, dotąd BTC nagradzał tych cierpliwych. Dekadę temu kosztował 1 USD, dziś ponad 18 000 USD.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion