Mark Cuban: “Bitcoin może odnieść sukces”

Bitcoin

W ostatnim odcinku podcastu Anthony’ego Pompliano miliarder, inwestor i właściciel NBA Dallas Mavericks, Mark Cuban, opowiadał o swoich przemyśleniach związanych z Bitcoinami. (BTC).

Bitcoin może odnieść sukces

Pomimo tego, że adopcja Bitcoina jest wolno postępującym procesem, a to ze względu na brak zrozumienia idei technologii wśród ogółu społeczeństwa, Cuban uważa, że kryptowaluta może odnieść sukces. Będzie to realne, jeśli kryzys gospodarczy przyspieszy.

Zapytany, co trzeba zrobić, by zmienić jego sceptyczne podejście do Bitcoinów, Cuban stwierdził:

„Musiałby być tak łatwy w użyciu, że nie miałbym [żadnych] wątpliwości”.

Dodał, że kryptowaluta musi być “zrozumiała dla wszystkich, a potem można powiedzieć, że jest to alternatywa dla złota jako zasobu wartości”. Jego zdaniem konieczne jest sprawienie, by BTC mogła potrafić płacić “jego babcia”.

Banany nadal lepsze niż Bitcoin

bitcoin cuban 2Pod tym kątem, jak twierdzi Cuban, Bitcoin jest gorszy od bananów.

W tej chwili nadal musisz go przekonwertować na wszystko, co chcesz – dodał – Tak długo, jak musisz to przekonwertować, nadal jesteś uzależniony od fiatów, bez względu na to, co powiesz.

„Mogę handlować bananami łatwiej jako towarem niż handlować Bitcoinami, i nadal mogę zjeść tego banana, zanim się zepsuje, i zdobyć cały mój potas [potrzebny] na trening”

– obrazowo opisał problem.

Przypomniał o tym, że wprowadził parę lat temu płatności w Bitcoinie w sklepie internetowym Mavericks, ale „nikt nic nie kupił [ za BTC]”.

Po ponownym wprowadzeniu płatności za pomocą BTC, co miało miejsce w sierpniu 2019 r., Cuban szacuje, że ta “nowa” metoda przyniosła firmie 130 USD. “To wszystkie Bitcoiny, które teraz mam” – dodał.

Blockchain

Chociaż Cuban przyznaje, że blockchain może zaoferować firmom wspaniałe możliwości, zapewnia, że ​​„tak naprawdę nie widzieliśmy, żeby aplikacje blockchain naprawdę wystartowały”.

Uważa jednak, że Bitcoin może zyskać na wartości, ale tylko w scenariuszu, gdy “wszystko idzie w rozsypkę, ponieważ drukujemy tak dużo pieniędzy i ma to globalne konsekwencje.” 

Zaczęliśmy więc żyć w czasach, gdy człowiek, który woli banany od kryptowalut, przyznaje, że BTC może zyskać pod kątem ceny, a to za sprawą polityk banków centralnych. Trudno o lepszy sygnał, że mamy kryzys.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin bitcoin kryzys mark cuban

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.