W Miami można kupić luksusowe apartamenty w zamian za kryptowaluty

2021-05-07 Bitcoin Wiadomości

Luksusowy apartamentowiec w Miami to nowe miejsce na świecie, gdzie można kupić mieszkanie marzeń w zamian za kryptowaluty. Luksusowe apartamenty […]

Luksusowy apartamentowiec w Miami to nowe miejsce na świecie, gdzie można kupić mieszkanie marzeń w zamian za kryptowaluty.

Luksusowe apartamenty za kryptowaluty

Mieszkania w luksusowym apartamentowcu Arte Surfside w Miami będzie można kupić za kryptowaluty. Firma deweloperska, która stoi za inwestycją, nawiązała współpracę z platformą handlową SolidBlock, umożliwiając tym samym potencjalnym kupującym płacenie w wielu kryptowalutach, w tym w Bitcoinie i Etherze.

W tej „najbardziej ekskluzywnej” dzielnicy w regionie mieszkają już np. Ivanka Trump i Jared Kushner, a także blogerka modowa Arielle Charnas z Something Navy. Teraz nowa inwestycja ma chyba przyciągnąć do dzielnicy kryptomilionerów i miliarderów, których przyciąga reputacja Miami jako miejsca przyjaznego dla fanów Bitcoina.

luksusowe apartamenty

Zgodnie z zapowiedzią, najtańsze dostępne mieszkanie w budynku będzie kosztowało aż 10,3 miliona dolarów. Luksusowe apartamenty składają się z od trzech do pięciu sypialni, gwarantują też dostęp do 75-metrowego krytego basenu, stawu medytacyjnego, kortu tenisowego na dachu budynku i prywatnych miejsc parkingowych z kontrolowaną temperaturą podjazdu. Jak na razie najdroższe mieszkanie, jakie udało się sprzedać, kosztowało aż 33 miliony dolarów. Chodziło o penthouse. Taki sam, który właśnie został ponownie wystawiony na sprzedaż za 38 milionów dolarów.

Kryptowaluty a Miami

Deweloperzy Sapir Corp zauważyli, że wiele czołowych firm z Doliny Krzemowej i firm venture capital przeniosło się właśnie do Miami, co odegrało dużą rolę w decyzji o akceptacji kryptowalut jako formy płatności.

Warto dodać, że przedstawiciele firmy spotkali się już z dyrektorem generalnym Tesli Elonem Muskiem, dyrektorem generalnym Twittera Jackiem Dorseyem i dyrektorem generalnym Google’a Ericiem Schmidtem, próbując przekonać ich do przeniesienia działalności ich spółek do ich słonecznego stanu.

Firma Cryptofinance XBTO Group ma nowe biuro właśnie w Miami, a Scott Minerd z globalnej firmy inwestycyjnej Guggenheim Partners kupił tam właśnie nową nieruchomość. Niektórzy mówią już nawet o tym, że Miami to nowa Dolina Krzemowa.

Sprzedaż mieszkań za kryptowaluty to nic nowego. Pisaliśmy o tym już w tym miejscu.

Tagi
Blockchain btc ETH luksusowe apartamenty płatności

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.