Blockchain

Lotnisko Albany w Nowym Jorku chce zapewnić czystość swojego portu za pomocą blockchaina

Mając na uwadze szybko rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa, lotnisko Albany w Nowym Jorku rozpoczęło eksperymenty z aplikacją „Wellness Trace”. Lotnisko […]

Data publikacji: 15 listopada 2020

bitbay

Mając na uwadze szybko rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa, lotnisko Albany w Nowym Jorku rozpoczęło eksperymenty z aplikacją „Wellness Trace”.

Lotnisko Albany w czasie walki z pandemią

Aplikacja, opracowana przez General Electric Co. (GE) we współpracy z TE-FOOD i Eurofins, ma na celu zapewnienie bezpiecznego podróżowania podczas i po pandemii koronawirusa. Jest zbudowana przy użyciu łańcucha bloków Microsoft Azure.

„Wellness Trace App” ma na celu dostarczanie podróżnym w czasie rzeczywistym informacji o czystości powierzchni przed ich dotknięciem. Podróżni będą mogli zebrać te informacje, skanując przy użyciu swoich telefonów naklejki z kodami QR, które będą umieszczane na terenie portu lotniczego w wielu miejscach.

Dyrektor hrabstwa Albany, Daniel P. McCoy wytłumaczył mediom, o co dokładnie chodzi:

„Możliwość zeskanowania kodu QR i sprawdzenia, kiedy ostatnio powierzchnia lotniska była dezynfekowana, może złagodzić część stresu i niepewności, którą ludzie odczuwają, gdy wyruszają w podróż, i przywrócić poczucie pewności siebie. Każde takie zapewnienie, jakie możemy dać ludziom podczas podróży (…) jest ważne”.

Według lotniska Albany, eksperyment potrwa trzy miesiące. Pracownicy lotniska będą używać aplikacji do śledzenia „protokołów sprzątania głównych obszarów i obiektów wewnątrz oraz wokół lotniska”. Wewnątrz i wokół lotniska umieszczono 45 naklejek z kodami kreskowymi QR.

Dyrektor zarządzający lotniska Albany County, Philip Calderone, powiedział:

„Korzystanie z najnowocześniejszej aplikacji Wellness Trace firmy GE to pierwszy krok w naszych wspólnych wysiłkach na rzecz integracji nowych rozwiązań cyfrowych w celu zapewnienia bezpieczniejszych podróży w świecie po pandemii”.

Reszta świata

Inne rządy na całym świecie również zaczęły wykorzystywać technologię blockchain, aby pomóc sobie i obywatelom w walce z wirusem.

W Singapurze, państwie-mieście, które odniosło duży sukces w powstrzymaniu epidemii, rządowa firma inwestycyjna SGInnovate i singapurski startup Accredify wspólnie opracowały nowy cyfrowy „paszport zdrowotny” oparty na technologii blockchain.

Ponadto singapurska firma Perlin opracowała opartą na blockchainie aplikację mobilną o nazwie „ICC AOKpass”, która umożliwia użytkownikom natychmiastową i wzajemną weryfikację ich statusu dot. COVID-19.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion