za
Litecoin Foundation

Litecoin Foundation: Litecoin wszedł do mainstreamu. 13 000 bitomatów z LTC w Korei Płd.

2020-02-29
Litecoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Litecoin (LTC), siódma co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, jest teraz dostępna w ponad 13 000 bitomatach w Korei Południowej. Według Litecoin Foundation LTC wchodzi tym samym do głównego nurtu w tym azjatyckim kraju. Wszystko to poprzez swoje partnerstwo z MeconCash.

Litecoin Foundation łączy siły z MeconCash

MeconCash integruje teraz popularną kryptowalutę z platformą M. Pay, tym samym umożliwiając posiadaczom Litecoinów wysyłanie przekazów pieniężnych do Korei Płd. z zagranicy i dając im dostęp do szybkiej zamiany cyfrowych monet na gotówkę. Użytkownicy Litecoina będą mogli również kupować produkty w MeconMall firmy MeconCash i płacić za gry mobilne.

Partnerstwo ma jednak ulec dalszemu rozszerzaniu w przyszłości. Z mediami rozmawiał Jo Jae Do, prezes MeconCash:

„Dzięki współpracy z Fundacją Litecoina zwiększymy obecność Litecoina na rynku koreańskim, zaczynając od usług wypłat z bitomatów. A po współpracy z Fundacją Litecoina, naszym partnerem, oczekujemy globalnego rozwoju i pozytywnych efektów tej synergii w nadchodzącej przyszłości nie tylko na rynku koreańskim, ale także na rynku globalnym.”

Litecoin w mainstreamie

charles lee tworca litecoinaWarto dodać, że twórca Litecoina, Charlie Lee, nadal koncentruje się na budowie różnych partnerstw na dużą skalę, które mogą ułatwić dostęp do jego kryptowaluty szerokiej społeczności. Współpracuje np. z dużymi markami z różnych branż, ale sięga też po gwiazdy K-popu czy sportu zawodowego.

Lee twierdzi, że nowa integracja z platformą M. Pay i dużą siecią bitomatów jest „dużym krokiem w kierunku zwiększenia zasięgu Litecoina na rynku Korei Południowej”. Jest to również bodziec dla kryptowalut w kontekście branży przekazów pieniężnych w tym kraju, która rocznie obraca łącznie nawet 6 miliardami dolarów.

Alan Austin, dyrektor Fundacji Litecoina, dodaje:

„Dzięki miliardom przekazów wysyłanych każdego roku do Korei Południowej, Litecoin – dzięki szybkości, bezpieczeństwu i niskim opłatom transakcyjnym – oferuje znaczącą przewagę nad tradycyjnymi metodami wysyłania pieniędzy za granicę za pośrednictwem platformy M. Pay.”

Czy to wszystko pomoże LTC odzyskać miano “srebra Internetu” i drugie miejsce w rankingu kapitalizacji kryptowalut?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 741,32 USD-3,40%
Ethereum logo
EthereumETH
3827,43 USD-2,68%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,78 USD-1,91%
Solana logo
SolanaSOL
166,75 USD-2,72%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3824,94 USD-2,73%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,12%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,45 USD0,04%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,49%