za
litecoin smart kontrakty

Giełdy mogą wycofać wsparcie dla Litecoin po aktualizacji MimbleWimble

robinhood aplikacja rejestracja

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji MWEB, Litecoin stał się bardziej prywatny i bezpieczny. Większość inwestorów przyjęło ten fakt z zadowoleniem, jednak nie giełdy. Scentralizowane i regulowane platformy w krajach takich, jak Korea Południowa mogą usunąć monetę ze względu na potencjalne problemy prawne.

Litecoin jest bardziej prywatny

Główną kwestią związaną z nową aktualizacją, która zostanie aktywowana w bloku 2257920, jest poprawa poufności między nadawcami i odbiorcami w ramach transakcji. Bloki rozszerzające Mimblewimble pozwalają użytkownikom na wysyłanie monet do bloku rozszerzającego i z powrotem do głównego łańcucha.

Mówiąc prościej, MWED otwiera możliwość wysyłania “poufnych” transakcji w łańcuchu. Dzięki temu ukryta jest wysokość transferowanej kwoty. Zasadniczo sprawia to, że śledzenie przesłanej sumy jest niemożliwe. To z kolei tworzy możliwości unikania płacenia podatków w krajach takich, jak Korea Południowa. Deweloperzy dodali również, że aktualizacje zwiększają przepustowość sieci i szybkość przetwarzania transakcji.

Funkcje podobne do anonimowych transakcji są dostępne w kryptowalucie Monero. Ona również jest w dużym stopniu regulowana przez ustawodawców w Europie i Azji oraz zakazana przez najbardziej scentralizowane giełdy kryptowalut.

Zgodnie z komunikatem Upbit, giełda zawsze stara się zapobiegać praniu brudnych pieniędzy, dlatego też nie będzie miała innego wyboru. Jeśli pojawią się na niej depozyty za pośrednictwem Mimblewimble, będzie musiała usunąć Litecoina.

Giełda dodała również, że wpłaty dokonywane za pomocą nowej technologii będą prowadzić do trwałej utraty środków. Platforma nie będzie bowiem w stanie zweryfikować kwoty transakcji ani nadawcy. Podczas gdy listing Litecoina na dużych giełdach CEX jest wątpliwy, zdecentralizowane giełdy z zadowoleniem przyjmują nowe funkcje, które sprawiają, że handel monetą jest bezpieczniejszy i bardziej zdecentralizowany.

litecoin walmart

Czy MimbleWimble uratuje spadającą cenę LTC?

Aktualizacja LTC to już kolejna dobra wiadomość ogłoszona w tym miesiącu. Na początku maja firma Gucci zapowiedziała, że jeszcze w tym miesiącu zaakceptuje monetę jako środek płatności w swoich sklepach. W zeszłym miesiącu LTC Labs i Antpool nawiązały współpracę w zakresie anonimowości kryptowalut i dAppów.

Czy aktualizacja MimbleWimble wystarczy, aby odwrócić losy litecoina po roku spadków? W najbliższym czasie jest to mało prawdopodobne. Rynki kryptowalutowe praktycznie nie zareagowały na wiadomość o aktualizacji. LTC dalej nurkuje pośród szerszej korekty.

Jednak w dłuższej perspektywie sieć i deweloperzy Litecoin kładą podwaliny pod to, by utrzymać swoją pozycję na rynku i zapewnić użytkownikom wartość.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności