fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Bitcoin Radio Podcast

Liderzy Bitmex pójdą siedzieć – Bitcoin Radio #14

Reading Time: 2 minutes W najnowszym epizodzie Bitcoin Radio wsłuchamy się w odgłosy burzy, która akurat przeszła nad Polską. Co ciekawe, gwałtowne wyładowania atmosferyzne nie miały większego wpływu na […]

Reading Time: 2 minutes

W najnowszym epizodzie Bitcoin Radio wsłuchamy się w odgłosy burzy, która akurat przeszła nad Polską. Co ciekawe, gwałtowne wyładowania atmosferyzne nie miały większego wpływu na to, w jaki sposób zachował się rynek kryptowalut – a to chyba dobrze!

Open in Spotify

Rewelacje platform handlowych


Czternasty odcinek Bitcoin Radio to przede wszystkim spojrzenie na dwie duże platformy handlowe, które w ostatnim tygodniu borykają się z nie lada problemami. Najważniejszym wydarzeniem jest oskarżenie liderów BitMEX o łamanie przepisów CFTC z zakresu prania pieniędzy i KYC. W świetle oskarżeń, które padły pod adresem platformy, niektórzy jej liderzy zostali aresztowani oraz postawiono im zarzuty. Co istotniejsze, nie wpłynęło to do tej pory w żaden sposób na to, jak funkcjonuje giełda. Obserwuję rozwój sytuacji z wielką ciekawością.

KuCoin w ubiegłym tygodniu okradziono z 64 mln dolarów. Ta gigantyczna kwota zostałą skradziona w najróżniejszych tokenach, ale także BTC. Jak informuje założyciel giełdy, Johnny Lyu, platforma wraca do funkcjonowania. Faktycznie kilka dni temu uruchomiono z powrotem handel na kilkudziesięciu parach kryptowalutowych. To niezwykle dobry sygnał. Oznacza to, że współczesne, duże giełdy są przygotowane na to, żeby radzić sobie w tak bardzo kryzysowej sytuacji. Dzięki temu daje nam to nadzieję, że nawet najgorsze haki nie spowodują, że cały rynek ucierpi.

Inne ciekawostki

Ktoś ruszył 50 BTC z adresu z 2010 roku! Dacie wiarę? Oczywiście rozpoczęło to spekulacje na temat tego, czy Satoshi Nakamoto nadal żyje i czy nadal jest pośród nas. W Bitcoin Radio pochylimy się nad jego fenomenem i zastanowimy się, czy anonimowy geniusz powinien wrócić?

Dla miłośników ankiet mamy w zanadrzu również badanie zorganizowane przez Blockcard. Dowiadujemy się z niego, że około 70% inwestorów na rynku kryptowalutowym używa swoich zdecentralizowanych aktywów do tego, żeby zapłacić za towary lub usługi – ten motyw też skomentujemy. No bo przecież jeśli ktoś płaci bitcoinem za jakieś dobro, to wcale nie oznacza, że tak naprawdę większość swoich środków hodluje.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.