Liczba wielorybów BTC spadła do rocznego minimum

2021-05-12 Bitcoin

Wygląda na to, że Bitcoinowe wieloryby nie są tak lojalne wobec swoich tokenów, jak wobec wartości dolara, którą reprezentują. W […]

Wygląda na to, że Bitcoinowe wieloryby nie są tak lojalne wobec swoich tokenów, jak wobec wartości dolara, którą reprezentują. W miarę upływu czasu i gdy BTC nie udaje się powrócić do rajdu, coraz mniej osób posiada duże ilości Bitcoinów w swoich portfelach.

Coraz mniej grubych ryb. Dlaczego?

Według danych firmy analitycznej Glassnode, ilość wielorybów BTC gwałtownie spadła od początku 2021 roku. Jeszcze w dniu 7 lutego liczba ta wynosiła 2237 osób, a w tym tygodniu jest to już zaledwie 1943. Taki spadek może mieć wiele przyczyn, jednak prawdopodobnie przyczyniły się do niego następujące czynniki:

Spadek cen bitcoina – lub przynajmniej jego wolniejsze wzrosty – zniechęca do akumulacji, czyniąc go
nieatrakcyjnym dla HODlerów.

Ponadto, oczekiwania dotyczące wzrostu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych sprawiają, że inwestowanie w alternatywne aktywa, takie jak bitcoin, staje się mniej atrakcyjne. Ponieważ trzymanie pieniędzy w banku generuje wyższe zyski przy mniejszym ryzyku, wiele wielorybów i inwestorów, którzy nie robią wiele ze swoim BTC poza hodlowaniem go, prawdopodobnie wyjdzie ze swoich pozycji w zmiennych aktywach i przeniesie się do bardziej stabilnych inwestycji.

I wreszcie, atrakcyjność alternatywnych kryptowalut, które notują wyższe wzrosty, powoduje masową migrację funduszy. Dominacja Bitcoina znajduje się obecnie poniżej 50%. Jego obecne 42% to poziom niewidziany od 2018 roku, czyli od czasu słynnej „kryptowalutowej zimy”.

Meme coiny zyskują na sile

Aktywa o ugruntowanym autorytecie, takie jak Ethereum i BNB, odnotowują wyraźne i trwałe trendy wzrostowe. Jednak projekty DeFi, NFT i monety meme są obecnie trendem, który pozwala osiągnąć ROI jak podczas szału w 2017 roku.

Dyrektor generalny CryptoQuant uważa, że wielu inwestorów może sprzedawać swoje BTC, aby kupować różne klony Dogecoina. Na przykład cena Shina Inu (SHIB) wzrósł o 1700% w ciągu ostatniego tygodnia i aż 28 600% w ciągu ostatniego miesiąca.

Oczywiście, jest to zła wiadomość dla Bitcoina. Spadek popularności i gwałtowna masowa sprzedaż może wywrzeć jeszcze większą presję na spadek cen. Pankaj Balani, współzałożyciel i CEO singapurskiego Delta Exchange podtrzymał tę tezę w krótkim oświadczeniu dla Coindesk.

Dane wyglądają niedźwiedzio, ponieważ pokazują wyraźny trend wielorybów wyładowujących swoje udziały.

Niekoniecznie jest to jednak nadchodzący scenariusz. Bitcoin wciąż respektuje kluczowe wsparcia w obrębie swojego byczego kanału. a oczekiwania wokół implementacji Taproot i Schnorr ekscytują niejednego maksymalistę.

Tagi
Bitccoin btc DeFi dogecoin mem coin NFT wieloryby

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.