Liczba bitomatów na świecie przekroczyła 4000

2018-11-12 Kantor Bitcoin Wiadomości

W ostatnim czasie możemy zaobserwować kolejne oznaki dojrzałości rynku kryptowalut. Jedną z takich oznak jest rosnąca liczba bitcoinowych bankomatów, czyli […]

W ostatnim czasie możemy zaobserwować kolejne oznaki dojrzałości rynku kryptowalut. Jedną z takich oznak jest rosnąca liczba bitcoinowych bankomatów, czyli tzw. bitomatów. W tym miesiącu liczba ta przekroczyła 4000 urządzeń na całym świecie. Jest to ważny krok dla adopcji Bitcoina w mainstreamie.

W ostatnim czasie możemy zaobserwować kolejne oznaki dojrzałości rynku kryptowalut. Jedną z takich oznak jest rosnąca liczba bitcoinowych bankomatów, czyli tzw. bitomatów. W tym miesiącu liczba ta przekroczyła 4000 urządzeń na całym świecie. Jest to ważny krok dla adopcji Bitcoina w mainstreamie.

Kolejny krok milowy w obszarze Bitomatów

Zwiększanie dostępności kryptowalut jest jednym z priorytetów. Bankomaty Bitcoin odgrywają znaczącą rolę w tym względzie. Maszyny te ułatwiają kupowanie bitcoinów i altcoinów za tradycyjne waluty. W skali globalnej mamy dostęp do 4000 takich urządzeń. Jest to niewielka liczba w porównaniu do bankomatów stawianych przez banki, ale kolejne urządzenia dołączają do sieci każdego dnia. Obecnie każdego dnia pojawia się ok. nowych 6 bankomatów Bitcoin. Jeszcze w maju było tylko 3000 bitomatów na całym świecie.

Najwięcej bitcoinowych bankomatów znajduje się w USA. Obecnie jest tam 71,3% wszystkich urządzeń. Na drugim miejscu jest Europa, gdzie znajduje się 1 na 4 spośród wszystkich bitomatów. W Azji, choć rynek kryptowalut jest znaczny i dobrze rozwinięty, znajduje się tylko 2,56% takich punktów. Kolejne pozycje zajmują Australia i Oceania, Ameryka Południowa i Afryka.

Operatorzy bitomatów nie skupiają się wyłącznie na Bitcoinie. Ponad 6 na 10 maszyn obsługuje również inne kryptowaluty. Wśród altcoinów obsługiwanych przez te urządzenia, przoduje Litecoin, a następnie Ethereum i Bitcoin Cash. Rośnie także popularność Dash, Monero, Dogecoin i ZCash. Ponadto, niemal 40% bankomatów Bitcoin pozwala użytkownikom zarówno kupować, jak i sprzedawać kryptowaluty.

Konkurencja na rynku bitomatów rośnie

Na początku istnienia bitomatów, na rynku dominowała firma Lamassu. Z czasem jednak sytuacja się zmieniła i jej obecny udział w rynku wynosi już tylko 10,96%, co czyni go trzecim najbardziej popularnym producentem. 2 najbardziej popularne rozwiązania oferują Genesis Coin oraz General Bytes. Wśród znaczących graczy są też BitAccess, Coinsource, Covault i OrderbobATM. Wciąż pojawiają się nowe firmy w tym obszarze, BitxATM, CoinOutlet, Bitnovo i DOBI ATM to tylko niektóre z przykładów. Rosnąca konkurencja w tym obszarze jest kolejnym znakiem dojrzałości Bitcoina. Zwiększenie widoczności kryptowalut poza internetem, będzie istotne do osiągnięcia powszechnej adopcji.

Jednym z aspektów usług Bitcoin ATM, które wymagają ulepszenia, są opłaty transakcyjne. Zakup kryptowaluty podlega średniej opłacie w wysokości 8,85%. Sprzedaż kryptowaluty jest nieco tańsza, a średnia prowizja w tym przypadku wynosi 7,9%. Oczywiście, musimy wziąć pod uwagę wygodę korzystania z takich urządzeń, która dla wielu osób jest ważniejsza, niż kwota prowizji.

Warto również wziąć pod uwagę inną alternatywę dla bitomatów. Jest nią kantor bitcoin dostępny online na naszej stronie.

Tagi
bankomat bitcoin bitcoin atm bitcoin bankomat bitcoin sprzedaż bitcoin zakup bitomat Bitomaty kantor bitcoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.