Liczba bitcoinowych bankomatów wciąż rośnie.

2019-01-06 Bitcoin

Społeczność użytkowników kryptowalut dynamicznie się rozwija. Wszystko wskazuje na to, że rok 2019 przyniesie jeszcze większe wzrosty. Kolejne realne zastosowania […]

Społeczność użytkowników kryptowalut dynamicznie się rozwija. Wszystko wskazuje na to, że rok 2019 przyniesie jeszcze większe wzrosty. Kolejne realne zastosowania walut cyfrowych, pozytywnie wpływają na ich długoterminową wartość. Jednym ze wskaźników, na których można bazować, aby sprawdzić aktualne zainteresowanie tym rynkiem jest liczba bitomatów (bitcoinowych bankomatów), które są instalowane na całym świecie.

Dobry początek 2019 roku

Już w pierwszym tygodniu 2019 roku zainstalowano 34 nowe bitomaty. Bieżące statystyki możemy monitorować m.in. w serwisie Coin ATM Radar, który rejestruje nowe instalacje. Serwis ten pozwala użytkownikom dowiedzieć się, gdzie znajdują się bankomaty Bitcoin na całym świecie. Jest to oczywiście bardzo przydatne dla użytkowników kryptowalut, którzy dużo czasu spędzają w podróży.

Oficjalne statystyki pokazują, że globalnie zainstalowanych jest 4153 takich urządzeń. Według danych bitomaty są zainstalowane na ten moment w 75 krajach na całym świecie. Serwis Coin ATM Radar pozwala również użytkownikom wyszukiwać urządzenia według kryptowalut, które obsługują.

Warto zauważyć, że wzrost liczby bitcoinowych bankomatów następuje w czasie, w którym wiele osób postrzega rynek kryptowalut jako dość słaby. Oczywiście, Bitcoin wciąż jest daleki od swoich najwyższych wartości. Obecnie jego cena znajduje się 4000 USD, czyli ok. 80% poniżej ATH. Jednak fakt, że bitomaty są coraz popularniejsze, skłania do pozytywnego myślenia odnośnie masowej adopcji Bitcoina.

Pomimo faktu, że rok 2018 przyniósł spadki cen na giełdach, nie powstrzymało to wzrostu liczby bitomatów. Mówimy tu o solidnym wzroście, na poziomie 100%. Pod koniec 2017 roku, liczba takich urządzeń na całym świecie wynosiła około 2000. Z końcem 2018, było ich już ponad 4000. Warto również zwrócić uwagę na to, że w grudniu wątek Bitcoina w serwisie Reddit osiągnął liczbę 1 milion subskrybentów, co wskazuje na to, że zainteresowanie kryptowalutami wciąż rośnie.

Co oprócz bitomatów?

Oczywiście, dla tych, którzy są zainteresowani wypłatami swoich cyfrowych aktywów do walut fiat, istnieją również inne rozwiązania. Taką opcję udostępniają również giełdy kryptowalut takie jak Bitbay lub Bitclude. Po zamianie swoich kryptowalut na tradycyjną walutę, możemy np. przesłać swoje środki bezpośrednio na osobiste konto bankowe.

 

Tagi
bankomat bitcoin bankomat btc bankomaty bitcoin bitcoinowe bankomaty Bitomaty btc bankomat btc bankomaty platforma bitcan

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.