odpływy z giełd

Liczba adresów BTC wysyłających na giełdy osiągnęła najniższy miesięczny poziom

Bitcoin
bitbay zonda

Po ostatnim przełamaniu psychologicznej bariery na poziomie 50 000 USD, bitcoin oscyluje w granicach 46-48.5 tys. dolarów. Pierwotna kryptowaluta spadła o 4,6% w ciągu ostatnich siedmiu dni i obecnie kosztuje 47 326 USD.

Niemniej jednak, liczba adresów BTC wysyłających cyfrowe monety na giełdy osiągnęła najniższy miesięczny poziom – 4 831 226. Tak wynika z danych on-chain udostępnionych przez firmę analityczną Glassnode.

Jest to byczy trend, ponieważ liczba bitcoinów przechowywanych w zimnych portfelach przewyższa te znajdujące się na giełdach kryptowalut. Jest to kolejny sygnał, że wśród inwestorów panuje sentyment hodlingu.

W ekosystemie sieci bitcoina coraz większe znacznie zyskują długoterminowi hodlerzy. Ich udziały osiągnęły ostatnio rekordowy poziom blisko 12,75 milionów BTC. Z drugiej strony, wskaźnik średniego uśpienia monet w sieci Bitcoin osiągnął najniższy poziom od 3 lat – 4,475.

Bitcoin znajduje się w pobliżu ważnego wsparcia on-chain

Jak twierdzi firma analityczna, BTC znajduje się obecnie w pobliżu ważnego wsparcia on-chain.

Z kolei analityk rynkowy, Ali Martinez, przekazał informacje, że 1,5 miliona adresów posiada 560 tys. bitcoinów kupionych w przedziale od 47 944 do 49 333 USD.

Oznacza to, że pierwotna kryptowaluta, aby osiągać dalsze wzrosty musi zamknąć się powyżej tej bariery podażowej. Jeśli się nie uda osiągnąć tego poziomu, możemy być świadkami korekty poniżej najważniejszej strefy popytu – 45 830 dolarów.

Według innego analityka – Michaela van de Poppe, bitcoin, aby kontynuować trend wzrostowy musi przełamać poziom 51 000 USD. W przypadku niepowodzenia może dojść do odreagowania w okolice 44-48 tysięcy dolarów.

Tagi
analiza bitcoin btc giełdy glassnode On-Chain portfele

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.