Bitcoin

Libia: banki wprowadzają limity, Bitcoin ratuje sytuację

Amerykańscy traderzy mogą porozmawiać z rodziną o kryptowalutach przy stole, celebrując Święto Dziękczynienia. Tymczasem, Libańczycy napotkali przed sobą nie lada […]

Data publikacji: 28 listopada 2019

bitbay

Amerykańscy traderzy mogą porozmawiać z rodziną o kryptowalutach przy stole, celebrując Święto Dziękczynienia. Tymczasem, Libańczycy napotkali przed sobą nie lada problem – odgórnie wprowadzone limity na kontach. W obliczu restrykcyjnych ograniczeń bankowych, które wywołały liczne protesty i publiczne wystąpienia w Libii, Bitcoin i inne kryptowaluty pomagają obywatelom przetrwać.

Libańskie banki ustaliły limit cotygodniowych wypłat z rachunków w niepaństwowych bankach na 1000 dolarów, aby, jak twierdzą, przeciwdziałać kryzysowi gospodarczemu. Pewien trader mieszkający w Beirucie oznajmił, że w jego banku limit został ustalony na niecałe 150 dolarów. Wielu obywateli ma ogromny problem z uzyskaniem dostępu do swoich kont bankowych, na których przechowują środki.

Takie restrykcje są ogromnym utrudnieniem dla traderów i przedsiębiorców. Wiele libańskich firm zarządza swoim importem oraz eksportem w dolarach. Płatności są łatwiejsze, gdyż w ten sposób omijają inflację. Przedsiębiorcy mówią w wywiadach, że powoli wyczerpują im się zapasy importowanych dóbr. W lokalnych sklepach zaczyna brakować asortymentu. Półki pustoszeją, gdyż ceny stale rosną, a pozyskanie towaru graniczy z cudem. Inflacja nie daje wytchnienia. W takiej sytuacji, ucieczka w inne środki płatności (w tym kryptowaluty) to ostatnia deska ratunku.

Kryptowaluty umożliwiają przesyłanie środków, w sposób niezależny od banków i instytucji. Jest to najlepszy sposób na pomoc finansową Libańczykom. Bitcoin w tym momencie ratuje płynność transakcji. Sprawdza się w tej roli doskonale. BTC stał się popularny w Libii, ponieważ wiele rodzin przekazuje nim swoje oszczędności. Libijska kultura skupia się na kulcie rodziny. Libańczycy to naród bardzo społeczny i pomoc bliskim jest dla nich niesamowicie ważna. Większość mieszkańców wie jednak, że sam Bitcoin to może być za mało, aby rozwiązać ich problemy.

Protesty w Libii

Libańczycy próbują walczyć o swoje. Organizowane są liczne wystąpienia i protesty. Przywódca Hezbollahu – Hassan Nasrallah twierdzi, że takie wystąpienia nasycają wrogość i przemoc w społeczeństwie.

Bitcoin jest często kojarzony z protestami antyrządowymi. Taki obraz kryptowalut jest bardzo krzywdzący i powinniśmy wykazać, że jest apolitycznym atutem. Myślę, że gdyby każdy poświęcił chwilę na edukację swojego otoczenia o kryptowalutach, świat stałby się lepszy. – mówi Hassan Nasrallah.

Jak rozwinie się sytuacja w Libii? Przekonamy się już niebawem.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion