ethereum

Łańcuch Ethereum podzielił się z powodu błędu

Ethereum
bitbay zonda

Błąd występujący w starszej wersji Geth spowodował rozłam w głównej sieci Ethereum. Węzły wykorzystujące starego klienta zostały wykluczone z mainnetu. Sytuacja ta może doprowadzić do podwójnego wydatkowania i utraty środków przez osoby korzystające z sieci.

Błąd spowodował fork Ethereum

Go Ethereum zatweetował, że błąd występujący w starszej wersji Geth spowodował rozwidlenie mainnetu Ethereum. Apeluje on do wszystkich węzłów o natychmiastową aktualizację do najnowszej wersji, 1.10.8, która została ogłoszona zaledwie kilka dni temu.

Chociaż większość górników wydobywa na obecnej wersji i nie istnieje ryzyko wystąpienia hard forka, deweloper Ethereum, Tim Beiko sugeruje, że pule Flexpool, BTC.com i Binance wydobywały na starej, niezabezpieczonej wersji.

Ethereum nie jest jedyne: zagrożone i narażone na atak mogą być również inne łańcuchy. Wśród nich znajduje się m.in. Binance Smart Chain, Polygon i DAI. Na Twitterze zaczęły krążyć plotki, że BSC zdążyło paść już ofiarą napastników.

Od sieci odeszło 54% węzłów

Fork spowodował odłączenie się 54% węzłów od głównej sieci Ethereum. W momencie pisania tego tekstu, opłaty za gaz w ETH wzrosły do poziomu znacznie powyżej średniej.

Deweloperzy namawiają użytkowników, aby unikali dokonywania jakichkolwiek transakcji w sieci, dopóki sytuacja nie zostanie rozwiązana. Rozsądne może być również unikanie wszelkich większych transakcji na powiązanych łańcuchach.

Tagi
błąd ETH Ethereum fork

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.