Kurs Bitcoina po 100 000 USD

2019-10-22 Kurs Bitcoin

Twórca jednego z najbardziej dokładnych pod względem historycznym modelu prognozowania ceny głównej kryptowaluty jest przekonany, że do 2022 r. kurs […]

Twórca jednego z najbardziej dokładnych pod względem historycznym modelu prognozowania ceny głównej kryptowaluty jest przekonany, że do 2022 r. kurs Bitcoina osiągnie poziom 100 000 USD.

W wywiadzie z Raoulem Palem, założycielem Global Macro Investor, w zeszłym tygodniu, PlanB, bo o nim mowa, powiedział, że spodziewa się spektakularnych wzrostów BTC.

Kurs Bitcoina wystrzeli po halvingu?

Skok kursu zacznie się ponoć dzięki halvingowi, który ma mieć miejsce w maju 2020 r.

„Gdzieś za rok, półtora roku po halvingu, powiedzmy przed Bożym Narodzeniem 2021 r., Bitcoin powinien kosztować ponad 100 000 USD”

– mówi PlanB.

„Jeśli tak nie będzie, to… model [prognozowania kursu] prawdopodobnie się psuje. Nie oczekuję, że tak się stanie”

– dodaje.

Dziś brzmi to mało realnie. Pamiętajmy jednak, że w 2015 r. też nikt nie wierzył, że dwa lata później BTC będzie kosztował ponad 10 000 USD.

„Myślę, że wiele osób na to czeka… patrząc, jak to się potoczy. Halving będzie oczywiście bardzo, bardzo interesującym wydarzeniem”

– kontynuował PlanB.

Po co się ograniczać?

bitcoin cena kurs bitcoina

kurs bitcoina w górę co dalej

Jeszcze bardziej odważną prognozę przedstawił John McAfee. Uważa on, że za rok o tej porze za 1 BTC trzeba będzie płacić już 2 mln USD. W wywiadzie udzielonym ABICSummit, który został opublikowany pod koniec zeszłego tygodnia McAfee stwierdza, że jeżeli tylko Bitcoin do końca 2020 roku nie będzie kosztował aż 2 milionów dolarów, wtedy matematyka okaże się „oszukańczym rozczarowaniem”. Jako powód dla wzrostów podał też podział nagrody za wykopanie bloku w sieci BTC.

Inni obserwatorzy rynku widzą szansę dla BTC w kolejnym kryzysie finansowym, który ma być jeszcze gorszy niż ten z 2008 roku. Tak twierdzi np. Mervyn King, były gubernator Banku Anglii.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin kurs btc cena btc kurs cena btc kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.