Kurs Bitcoin

Kurs Bitcoina zostanie podpompowany przez chiński dodruk?

Na kurs Bitcoina mogą mieć wpływ wydarzenia makroekonomiczne. Osoby dłuższe stażem na rynku pamiętają tzw. bańkę cypryjską w 2013 r., […]

Data publikacji: 18 października 2019

bitbay

Na kurs Bitcoina mogą mieć wpływ wydarzenia makroekonomiczne. Osoby dłuższe stażem na rynku pamiętają tzw. bańkę cypryjską w 2013 r., w czasie której BTC rósł, zaś w tle system bankowy na Cyprze przechodził kryzys. Teraz na kolejne wzrosty mogą mieć wpływ polityki banków centralnych.

Niedawno Fed ogłosił drugą obniżkę stóp procentowych. Miała ona na celu obniżkę kursu dolara w ramach wojny handlowej na linii USA – Chiny. Teraz okazuje się, że także Chiny doprowadzą chyba do inflacji swojej waluty.

Kurs Bitcoina a chiński dodruk

kurs bitcoinaChiny nie pozostają bierne na rywalizację gospodarczą, którą twardo rozpoczęły Stany Zjednoczone. Ich rynek mocno ucierpiał przez kolejno wprowadzane cła. Założyciel i szef Huawei, Ren Zhengfei, twierdzi, że sama jego firma straciła z tego powodu przychody w wysokości aż 30 mld dolarów. Teraz osiem dużych firm technologicznych zostało do tego wpisanych przez USA na tzw. czarną listę. Oficjalnym powodem jest to, jaką rolę odegrały w procederze naruszania praw mniejszości etnicznych w Chinach. Prawdopodobnie chodzi jednak tylko o zadanie kolnego ciosu w Państwo Środka.

W odpowiedzi nadeszła reakcja chińskiego banku centralnego. Instytucja wpompowała w gospodarkę prawie 30 miliardów dolarów. Dlaczego? Ponoć zarejestrowano spowolnienie na wewnętrznym rynku. Bloomberg podaje informacje, że dodruk ma teraz miejsce poprzez przekazanie tak znacznych kwot do banków komercyjnych.

„Prawdopodobnie chcą zwiększyć długoterminową płynność, aby zapewnić wystarczającą podaż w sezonie płatności podatków w połowie października i wesprzeć gospodarkę, która wciąż boryka się z presją wzrostu”

opisuje ruch władz mediom Becky Liu, szefowa chińskiej strategii makro w Standard Chartered Plc.

Czy ta decyzja wpłynie teraz na kurs Bitcoina? Może tak być, bowiem nadwyżki mogą trafić na różne rynki – akcji, kruszców czy właśnie kryptowalut. Te ostatnie są zakazane w Chinach, ale obywatele kraju obchodzą te przepisy. Do tego zewnętrze firmy pomagają im w tym procesie. Chińczycy korzystają np. z Tethera, by kupować BTC. Ponadto Binance chce umożliwić obywatelom kraju kupowanie kryptowaluty za pomocą WeChat i AliPay.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion