Kurs Bitcoin

Kurs Bitcoina spadnie do 2 000 USD – straszy Peter Schiff

Kurs Bitcoina może spaść do 2000 USD. Tak przynajmniej uważa słynny inwestor na rynku złota, Peter Schiff. Jego prognoza spotkała […]

Data publikacji: 20 października 2019

bitbay

Kurs Bitcoina może spaść do 2000 USD. Tak przynajmniej uważa słynny inwestor na rynku złota, Peter Schiff. Jego prognoza spotkała się z ostrą krytyką.

BTC znów znajduje się na rozdrożu, jeśli patrzy się na wykres. Po przebiciu 8 000 USD wielu zastanawia się, co dalej. Schiff uważa, że kryptowaluta spadnie do 2 000 USD.

Inwestor Josh Rager wyśmiał jednak prognozę Schiffa i uważa ją za nierealną.

Kurs Bitcoina wygląda okropnie?

kurs bitcoina„Wykres Bitcoina wygląda okropnie” – uważa jednak słynny popularyzator inwestowania w złoto i wskazuje, że spadek do 2000 USD jest realny.

Inni odbiją mu piłeczkę, twierdząc, że cena pozostaje co prawda nieprzewidywalna, ale ekstremalny spadek do 2000 USD wydaje się nierealny. Pamiętajmy, że po ostatniej bańce BTC spadł najniżej do 3 200 USD. Przy niższych cenach kopanie może zostać wstrzymane, ponieważ nawet chińscy górnicy mają ceny progowe wynoszące około 3 500 USD. Krótko mówiąc: spadek do 2 000 USD oznaczałby koniec BTC.

Halving

Pamiętajmy, że już za kilka miesięcy – w maju 2020 r. – czeka nas podział nagrody za wykopanie bloku w sieci BTC. To wzmacnia fundamenty rynku (zmniejszy podaż nowych coinów w sieci), ale też utrzymuje znaczą część rynku w wierze w to, że Bitcoin wzrośnie potem do nowego ATH.

Ponadto w ostatnich miesiącach wskaźnik zmienności kurus Bitcoina spadł i wynosi obecnie około 3,03 proc. – to znacznie niższa wartość w porównaniu do poziomów 14 proc. z poprzednich lat. BTC nie jest już tylko areną dla spekulantów. Jego fundamenty rosną, co dodatkowo podważa apokaliptyczne wizje spadku ceny.

Bitcoin może jednak powtórzyć ruch z listopada 2018 r., kiedy pozornie stabilna cena załamała się i doprowadziła spadku do wspomnianych 3 200 USD. Szybko jednak doszło do regeneracji rynku i mini-bańki na BTC.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion