ksi

Youtuber KSI wyraził publicznie swoje wsparcie dla bitcoina

Bitcoin

Znany youtuber KSI (właściwie: Olajide Olayinka Williams „JJ” Olatunji) wyraził swoje wsparcie i wiarę w ekosystem bitcoina. Pytany, co zrobiłby, gdyby „był premierem” Wielkiej Brytanii, odparł, że „dałby każdemu [część] bitcoina o wartości 100 funtów” w formie szerszego pakietu stymulacyjnego.

KSI: BTC to przyszłość

– Myślę, że bitcoin to przyszłość. To na pewno będzie długofalowe, ale za dziesięć lat ludzie, którzy zainwestowali [w BTC], będą zadowoleni – powiedział KSI w czasie wywiadu, jakiego udzielił portalowi GQ Magazine.

Youtuber wszedł też na temat inflacji walut fiat. Wskazał, że cena BTC jest odporna na manipulacje, jakie prowadzą do spadku wartości zwykłych pieniędzy. Zauważył, że „nie można zwiększyć ilości bitcoinów, a to [zjawisko] ma swoją wartość”.

Wcześniej KSI zainwestował 2 miliony funtów (2,7 miliona dolarów) w kryptowaluty, w tym w bitcoina. W pewnym momencie jego inwestycja była warta 7 milionów funtów (9,74 miliona dolarów). Youtuber przyznał jednak, że ostatecznie stracił na rynku kryptowalut sporo oszczędności.

Influencer stwierdził również, że opinia publiczna nie może przewidzieć potencjału wzrostu bitcoina i stosuje strategię „wejdź i wyjdź”.

Wspominając z kolei swoje poprzednie inwestycje w kryptowaluty, KSI stwierdził, że w pełni rozumie rynek BTC i obwinia sam siebie za stratę, jakiej doznał.

ksi

Youtuberzy a BTC

Youtuberzy coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw, jakie gwarantują kryptowaluty i blockchain.

Początkiem tego roku youtuber Mr Beast dołączył do prawie 1 miliona innych zweryfikowanych wydawców przeglądarki Brave. Wcześniej zarobił ponoć znaczną ilość swoich pieniędzy właśnie poprzez inwestycje w kryptowaluty. Tworzył m.in. treści dotyczące BTC. Jego kanał zyskał potem na popularności. On sam podobno kupił samochód o wartości 100 000 USD, co udało mu się sfinansować za pomocą kryptowalut.

Przez jakiś czas z blockchainowej platformy streamingowej DLive korzystał też największy niezależny twórca z YouTube, Felix Kjellberg, lepiej znany światu jako PewDiePie. W 2020 r. zakończył jednak współpracę z platformą, by powrócić do swoich korzeni – YouTube’a.

DLive to platforma i zarazem największa społeczność transmitująca na żywo, która korzysta z technologii blockchain. Jest częściowo konkurencją dla YouTube.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin kurs btc cena btc ksi youtuber
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.