Wiadomości

Kryptowaluty zyskują popularność na amerykańskim rynku nieruchomości

Amerykańska gospodarka nadal nie wygląda kolorowo, ponieważ obywatele i małe firmy rozpoczynające działalność próbują przestrzegać rządowych zasad dotyczących blokad Covid-19. […]

Data publikacji: 5 lipca 2020

bitbay

Amerykańska gospodarka nadal nie wygląda kolorowo, ponieważ obywatele i małe firmy rozpoczynające działalność próbują przestrzegać rządowych zasad dotyczących blokad Covid-19.

Według ostatniego podcastu Boom Bust, ponad 45 milionów Amerykanów, w ciągu zaledwie 13 tygodni, złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych, a około 4,3 miliona obywateli nie jest w stanie spłacać swoich kredytów hipotecznych.

Przez wszelkie ograniczenia i restrykcje, amerykańska branża nieruchomości znalazła się w niebezpieczeństwie, a sprzedaż domów i wartość nieruchomości znacznie spadła.

Zamożni inwestorzy jednak, korzystają ze spadku cen na światowym rynku mieszkaniowym.

Adopcja kryptowalut zwiększa popyt na nieruchomości

Według współgospodarzy Boom-Bust, Cristie Ai i Bena Swann, agencje nieruchomości na rynkach, które są popularne wśród inwestorów zagranicznych, w tym w Kalifornii i na Florydzie, stopniowo zaczynają akceptować kryptowaluty.

Wzrost akceptacji kryptowalut w sektorze mieszkaniowym, jest prawdopodobnie spowodowany chęcią przyciągnięcia uwagi zagranicznych inwestorów i rodzimych entuzjastów, którzy wolą płacić cyfrowymi walutami.

Dodatkowo, konwergencja ogromnych bodźców ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej oraz perspektywa ożywienia gospodarczego w miarę otwierania się gospodarki w nadchodzących miesiącach, może spowodować wzrost popytu na amerykańskim rynku mieszkaniowym.

Wzrost zainteresowania amerykańskimi nieruchomościami ze strony chińskich inwestorów, podsycił również zainteresowanie bitcoinem, który jest postrzegany jako nowe cyfrowe złoto. Jest on w miarę stabilnym magazynem wartości i zabezpieczeniem przed inflacją.

Inni brokerzy dostrzegają możliwości wykorzystania kryptowalut, szczególnie w światowym sektorze nieruchomości.

Na przykład, międzynarodowy rynek nieruchomości zwany „Propy” prowadzi zdecentralizowany rejestr tytułów własności i tworzy miejsce do zawierania transakcji, w oparciu o blockchain.

Wprowadzenie inteligentnych kontraktów na blockchainowych platformach, pozwala na tokenizowanie aktywów takich jak nieruchomości, a także handel nimi w postaci krypto takich jak BTC i ETH.

BTC zyska popularność, ponieważ zmniejsza się zaufanie do tradycyjnych systemów

W podcaście Boom Bust, Cohost Cristie AI mówi, że BTC, która jest zdecentralizowaną walutą i nie może być ograniczona przez rząd, będzie coraz bardziej popularna wśród inwestorów zagłębiających się w branżę nieruchomości.

Przypadki fałszowania złota w rezerwach banku indyjskiego oraz w skarbcach JP Morgan, doprowadziły do zmniejszenia zaufania, w stosunku do tradycyjnych systemów monetarnych.

Funt libański stracił ponad 80% w ciągu zaledwie 10 miesięcy, co spowodowało, że wielu obywateli odwróciło się od tradycyjnych systemów, takich jak banki i SWIFT, woląc zamiast tego przechowywać swoje inwestycje w krypto.

Waluty cyfrowe zyskują na znaczeniu, czego świetnym przykładem jest niedawna decyzja Kongresu Stanów Zjednoczonych, aby przyjrzeć się cyfrowemu dolarowi, w celu dystrybucji środków ratunkowych, w czasach kryzysu.

Reporter Ben Swann stwierdził, że wejście PayPala w na rynek cyfrowych walut może sprawić, że krypto, będą bardziej akceptowane przez korporacje i ogół społeczeństwa.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion