Kryptowaluty na 2020: Holo (HOT) – wprowadzenie do projektu

Dla wnikliwych Kryptowaluty

Holo to rozproszona platforma hostingowa peer-to-peer (P2P) dla aplikacji Holochain (hApps). Jest rodzajem pomostu do nowego Internetu. Holochain chce zastąpić […]

Holo to rozproszona platforma hostingowa peer-to-peer (P2P) dla aplikacji Holochain (hApps). Jest rodzajem pomostu do nowego Internetu. Holochain chce zastąpić blockchain jako platformę do przechowywania danych, tworzenia dApps’ów i łatwych transakcji.

Wprowadzenie do Holo

Holo robi z hostingiem to, co Airbnb zrobiło z hotelami – każdy może zostać gospodarzem, zamieniając komputer w źródło dochodów i zarabiając na HoloFuel (HOT) za hosting aplikacji rozproszonych. Oprogramowanie Holo działa w tle, przydzielając zapasową pamięć i moc obliczeniową do obsługi hApps w starszej sieci. Gospodarze wybierają serwery hApps, ustalają własne ceny hostingu i zarządzają własnymi priorytetami.

ICO projektu rozpoczęło się 29 marca 2018. Cena HOT w trakcie trwania ICO wynosiła 0,0002 USD. 75% tokenów (z puli 177 000 000 000 dostępnych) zostało wystawionych na sprzedaż. Niespełna w ciągu jednego miesiąca zebrano oczekiwaną kwotę: 20 400 000 USD.

Aby łatwiej zrozumieć czym jest Holo, musimy poznać zasadę funkcjonowania ekosystemu Holo.

Ekosystem Holo opiera się na hostach, które zapewniają przetwarzanie i przechowywanie aplikacji rozproszonych, jednocześnie zdobywając wymienialne kredyty.

Ekosystem Holo

Hosty

Holo przenosi hosting aplikacji społecznościowych ze scentralizowanych serwerów na zdecentralizowane centra. Każdy system musi zmagać się z obciążeniami. W większości przypadków komputery nie wykorzystują całej swojej mocy obliczeniowej. Ten nadmiar niewykorzystanej mocy asymiluje Holo.

Holo umożliwia hostom przekształcenie minikomputera klasy konsumenckiej w źródło dochodów, w którym otrzymują wynagrodzenie za hosting aplikacji rozproszonych. Hosty wybierają aplikacje, które mają być obsługiwane, i ustalają własne ceny hostingu oraz priorytety.

Rozproszone aplikacje

Niektóre z najpopularniejszych obecnie aplikacji są tworzone w sposób, który już potrzebuje Holo. Korzystanie z Holo oznaczałoby, że Wikipedia nie musiałaby dalej zbierać funduszy, a aplikacje społecznościowe, takie jak Twitter czy Facebook, nie musiałyby walczyć o model przychodów, jednocześnie wymuszając reklamy do finansowania ogromnej infrastruktury. Im bardziej popularna stanie się aplikacja, tym większą moc hostingu otrzyma od nowych użytkowników instalujących aplikację i dzielących obciążenie.

Paliwo Holo – token HOT

Hosty są opłacane za pomocą kryptowaluty HOT zwanej paliwem Holo, która jest zaprojektowana do przeprowadzania dużej liczby mikropłatności. Wartość kredytów hostingowych pozostaje stabilna, ponieważ są one wspierane przez cenny nowoczesny zasób: moc obliczeniową. W miarę jak coraz więcej hostów wchodzi w tryb online i dzieli się mocą obliczeniową, sieć zyskuje na wartości, dając HOT większą siłę nabywczą w stosunku do usługi, którą ma wspierać.

Obie strony w transakcji podpisują ją w obrębie swoich łańcuchów, a transakcje te są sprawdzane przez partnerów na wspólnym DHT (rozproszona tabela skrótów).

Jak wygląda płatność w ekosystemie Holo ?

  1. Dostawca aplikacji kupuje hosting (kupując crypto-kredyty od Holo);
  2. Host generuje podpisane dzienniki usług, wypełniając żądania i udzielając odpowiedzi osobom uzyskującym dostęp do aplikacji za pośrednictwem ich przeglądarek internetowych;
  3. Host przesyła fakturę Proof-of-Service do dostawcy aplikacji, gdy gromadzą one część hostingu w swoim dzienniku;
  4. Dostawca aplikacji płaci Hostowi środki na hosting po sprawdzeniu Dowodu usługi;
  5. Host może zdecydować o wypłacie swoich kredytów hostingowych z konta rezerwowego, na którym dokonano pierwotnej płatności. Wypłata będzie w kryptowalucie HOT;
  6. Host może wypłacić tylko kredyty zarobione za hosting.

Zespół Holo

Arthur Brock (CEO)

Eric Harris-Braun (CTO) 

Ashanti Mutinta  (Holochain Core)

Connor Turland (Application)

Damien Doute (Software Engineer)

Emaline Friedman (Research Lead)

Mamading Ceesay (DevOps)

Cały zespół Holochain możesz sprawdzić tutaj: https://holochain.org/team

Co wyróżnia Holochain ?

Holochain ma silny zespół programistów i społeczność, która wydaje się być oddana projektowi i gotowa napisać solidny kod.

Aplikacje Holochain będą działały wydajniej niż inne blockchainy, ponieważ usuwa procesy tokenizacji i konsensusu, aby skupić się wyłącznie na smart kontraktach.

W Holo nie mamy typowych dla technologii blockchain modeli osiągania konsensus takich jak PoW czy PoS. Nie ma także miningu. Usuwając te procesy z tradycyjnej architektury blockchain, Holochain ​​stworzył bardziej wydajny blockchain.

Aplikacje utworzone na Holochain działają płynniej niż na innych blockchainach, i choć na pierwszy rzut oka może to mieć mniejsze znaczenie, w obecnej technologii szybkość odgrywa kluczowe znaczenie. Przykładem są wysokiej jakości karty graficzne przeznaczone do kopania kryptowalut i wykorzystywane przez graczy. Jeśli profesjonalny gracz w trakcie walki doświadczy spadku liczby FPS przez sekundę, może przegrać pojedynek. Dlatego każda milisekunda ma znaczenie.

Aby zaprezentować użyteczność platformy, Holochain ma już kilka aplikacji rozproszonych opracowanych na swojej platformie głównej, w tym DAO Ethereum, KYC / Whitelist dApp i Junto, nową platformę mediów społecznościowych. Opracował także Holo, który działa jak pomost między blockchainem a resztą świata.

Specyfikacja techniczna HOT

Maksymalna ilość monet: 177,619,433,541 HOT

Dostępne monety: 162 386 112 924 HOT

Pierwszy blok: 30 kwietnia 2018

Średni czas pomiędzy blokami: 15 sekund (Ethereum)

Algorytm: Ethash

Kilka ciekawostek

Holo promuje koncepcję współdzielenia gospodarki. Umożliwia użytkownikom tworzenie interoperacyjnych „spółdzielni” i komunikowanie się z dużymi społecznościami. Mogą oni dzielić zasoby, bez względu na to, czy są małe lub duże. Całość opiera się na rozbudowanej funkcji mikropłatności oferowanej przez Holo.

Bezpieczne udostępnianie: Holo oferuje bezpieczny system udostępniania dla sektora medycznego. Platforma umożliwia specjalistom medycznym efektywne rejestrowanie danych i zarządzanie nimi, wspierane przez analizy.

Ekosystem komunikacyjny: Infrastruktura peer-to-peer, na której działa Holo, umożliwia użytkownikom korzystanie z funkcji komunikacji bez monitorowania przesyłanych wiadomości/danych w scentralizowanej sieci. Użytkownicy mogą przekazywać dane między platformami. Dla przykładu przesyłanie wiadomości lub danych przez popularny Facebookowy Messenger jest monitorowane przez Facebooka, który dokładnie wie: kto, jak gdzie kiedy, skąd wysyła dane.

Tagi
Holo Holochain hot

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.