1 na 7 obywateli Chin zainwestował w kryptowaluty

2018-12-30 Bitcoin

Ankieta przeprowadzona przez firmę Panews wykazała, że ​​14% obywateli Chin dokonało inwestycji w kryptowaluty. Badanie wykazało również, że 98% respondentów […]

Ankieta przeprowadzona przez firmę Panews wykazała, że ​​14% obywateli Chin dokonało inwestycji w kryptowaluty. Badanie wykazało również, że 98% respondentów zna koncepcję kryptowalut i Bitcoina. Jest to o 3% więcej niż osób, które stwierdziły, że słyszały o technologii blockchain.

Badanie wskazuje, że 14% obywateli Chin zainwestowało w kryptowaluty

Według ankiety przeprowadzonej przez firmę Panews, 1 na 7 Chińczyków zainwestowało w kryptowaluty. W badaniu wzięło udział 4200 obywateli Chin, którzy zostali zapytani o znajomość i opinie na temat Bitcoina i kryptowalut.

Tylko 75 zapytanych respondentów nie słyszało o kryptowalutach, co stanowi około 2% badanych. 14% osób, a dokładnie 598 respondentów stwierdziło, że zainwestowało w kryptowaluty, z których prawie 70% zakupiło cyfrowe aktywa za pośrednictwem dedykowanych platform. 266 respondentów weszło w posiadanie kryptowalut przy pomocy airdropów, a kolejnych 263 poprzez kopanie.

Analiza wykazała, że dominującym środkiem przekazu, za pośrednictwem którego obywatele Chin dowiadują się o kryptowalutach są media społecznościowe (38%). Dość liczna grupa o walutach cyfrowych dowiedziała się od swoich znajomych – w ten sposób odpowiedziało 26% respondentów.

Panews zauważył również, że większość respondentów postrzega kryptowaluty jako formę inwestycji, a nie jako środek wymiany.

1 na 7 Chińczyków zainwestowało w kryptowaluty, większość ankietowanych zadeklarowało znajomość podstawowych pojęć, jednak tylko 372 zapytane osoby stwierdziły zaawansowany poziom wiedzy na ten temat (9% badanych).

Jako podstawową barierę dla popularyzacji kryptowalut wskazano skomplikowany proces wymiany i przechowywania kryptowalut. Zwróciło na to uwagę aż 60% respondentów.

Problem ten zauważyli m.in. twórcy Bitcan.pl. W efekcie powstała platforma, która umożliwia kupno i sprzedaż Bitcoina w prosty, szybki i bezpieczny sposób. Polecamy to rozwiązanie nie tylko początkującym użytkownikom, ale również wszystkim, którzy cenią swój czas i stawiają na wygodne rozwiązania.

Ogólnie rzecz biorąc, badania wykazały, że Bitcoin i kryptowaluty poczyniły znaczne postępy w kierunku wejścia do głównego nurtu ekonomicznego w Chinach. W Polsce również możemy zauważyć rozwój tego rynku, jednak wciąż jest to dopiero początek drogi.

Tagi
bitcoin bitcoin ankieta bitcoin badanie bitcoin chiny chińczycy bitcoin chińczycy kryptowaluty chiny bitcoin chiny kryptowaluty kryptowaluty kryptowaluty chiny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.