za
Blockchain Association

Kryptowaluty będą tematem kampanii prezydenckiej w USA?

Wiadomości
zondacrypto bitcoin giveaway

Kryptowaluty są obecnie sporym wyzwaniem pod kątem regulacji dla władz ustawodawczych poszczególnych krajów. Wiele wskazuje też na to, że będą jednym z tematów przyszłej kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych.

KryptoPrezydent

Bitcoin i inne cyfrowe waluty mają w USA ważnego obrońcę i zwolennika. Jest nim John McAfee – postać legendarna dla Wall Street. Słynny biznesmen w listopadzie ubiegłego roku przyznał, że chce wystartować w wyścigu do Białego Domu. Jeśli przemieni słowa w czyny, nie będzie zresztą debiutantem. Już w 2016 r. walczył o prezydenturę z ramienia Partii Libertariańskiej, w czasie kampanii wiele mówiąc o bliskim sobie temacie – cyberbezpieczeństwie.

Jak sam deklaruje, teraz wykorzystałby kolejne wybory do promowania tego, czym są kryptowaluty i jak są istotne dla gospodarki. Trudno nie doszukiwać się tutaj dość cynicznego podejścia i reklamowania w ten sposób jego własnych biznesów, bowiem sam od czasu ostatniej bańki jest aktywnym inwestorem na rynku ICO. Z drugiej strony McAfee ujmuje szczerością mówiąc w mediach:

“[Kryptowaluty] To jest wszystko, o czym będę mówił. Widzisz, nie chcę być prezydentem. Nie mogę być… nikt nie wybierze mnie na prezydenta. Jednak mam prawo kandydować.”

Strzec amerykańskie rodziny!

Teraz do biegu w kierunku Waszyngtonu dołącza senator Elizabeth Warren. Informację o tym podało ostatniego dnia 2018 r. New York Times. Zapewne nie byłoby w tym niczego zaskakującego, gdyby nie fakt, że nobliwa pani polityk jest przekonana, że kryptowaluty są sporym zagrożeniem. Publicznie parokrotnie krytykowała już nowy rynek cyfrowych aktywów. Ostrzegała przed ideą ICO – z czym można się zgodzić – z drugiej strony, atakując same cyfrowe tokeny za to, że… można łatwo je ukraść, co może wzbudzać już spore dyskusje.

Warren krytykuje także sam FED za to, że do dzisiaj nie uregulował kryptowalut. Senator uważa, że “to amerykańskie rodziny (…) na końcu płacą cenę” za brak tego typu przepisów, zaś FED musi zajmować się reagowaniem i “wypatrywaniem, gdzie w systemie rośnie ryzyko”.

Wątpliwe, by miało to związek ze słowami Warren, ale swoje pomysły na regulacje rynku przedstawili 6 grudnia członkowie Izby Reprezentantów Darren Soto i Ted Budd. Polityczny duet chce wprowadzić w życie przepisy, które ograniczą manipulacje cenowe kryptowalut, ale też unormują całą przestrzeń cyfrowych walut w USA.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin John McAfee kryptowaluty mcafee USA Wybory Prezydenckie USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.