Stablecoiny i tokeny security – trendy na 2019 rok

Bitcoin Kryptowaluty

Podczas gdy Bitcoin zbliża się do kolejnego, ważnego z psychologicznego punktu widzenia punktu, na poziomie 3000 USD, większość altcoinów podążą […]

Podczas gdy Bitcoin zbliża się do kolejnego, ważnego z psychologicznego punktu widzenia punktu, na poziomie 3000 USD, większość altcoinów podążą jego drogą. Spadek kapitalizacji BTC o około 80% w ciągu roku i analogiczna sytuacja altcoinów, doprowadziły do wyprzedaży i osłabionych nastrojów na rynku kryptowalut.

Liczne startupy działające w tym obszarze zostały zmuszone do zamknięcia działalności lub dokonania znacznych cięć personelu, ze względu na długotrwały niedźwiedzi rynek.

Podczas zorganizowanego przez magazyn Bloomberg wydarzenia Crypto Summit, które odbyło się w piątek w Londynie, prelegenci sugerowali, że choć obecnie doświadczamy trudnego okresu, jest to sytuacja przejściowa, spowodowana tym, że kryptowaluty wciąż poszukują szerszego zastosowania i bardziej ukierunkowanego rozwoju.

James Bevan, CIO w CCL Investment Management, dał nadzieję inwestorom, którzy nadal trzymają swoje kryptowaluty:

„Nie uważam tego za kryzys egzystencjalny, uważam to za zderzenie na drodze, a inwestorzy instytucjonalni mają mnóstwo wybojów na drodze w konwencjonalnych walutach i systemach transakcyjnych”.

Stablecoiny i tokeny security zdominują rynek kryptowalut?

Prelegenci wyróżnili Stablecoin’y oraz cyfrowe kontrakty, jako dwie potencjalne drogi rozwoju kryptowalut w 2019 roku i w dalszej przyszłości. Podczas, gdy platformy umożliwiające tworzenie smart contract’ów były istotnym elementem świata kryptowalut już w minionych latach, kryptowaluty ze stabilną wartością rozwijały się najmocniej w minionych miesiącach. Nie wykluczone, że słowo „stablecoin” będzie w przyszłym roku równie popularne co „blockchain”.

„Nikt nie przewiduje natychmiastowego odbicia cen kryptowalut – Bitcoin stracił w tym roku około 80%. W rzeczywistości dwa obszary wzrostu branży to tokeny o niskiej zmienności, znane jako stablecoiny i tak zwane tokeny security, kontrakty cyfrowe reprezentujące własność takich aktywów, jak nieruchomości czy akcje.”

Biorąc pod uwagę poziom innowacji, bezpieczeństwa i funkcjonalności wprowadzony przez kryptowaluty, mają one już zapewnione stałe miejsce na rynku i jest niemal pewne, że przetrwają ten trudny okres. Traderzy, którzy są zniechęceni dużą zmiennością tradycyjnych kryptowalut i szukają bardziej stabilnego środka do zawierania transakcji, mogą zainteresować się obszarem stablecoin’ów.

Kryptowaluty ze stabilną ceną, jak np. USDT, TUSD, PAX oraz USDC, umożliwiają zarówno traderom, jak i zwykłym użytkownikom, dokonywanie transakcji w kryptowalutach, bez narażania się na poważne wahania cen. Należy jednak zastanowić się, czy opieranie stabilności kryptowaluty na inflacyjnej walucie, jaką jest dolar amerykański to najlepsze rozwiązanie. Na szczęście rozwijają się nowe stablecoiny, z alternatywnym modelem ekonomicznym, jak np. polski projekt Nebula Network.

Dla spekulantów stała wartość kryptowaluty może być wadą, jednak dla osób, które chcą posługiwać się kryptowalutami jako środkiem płatności, stablecoiny mogą być dobrą alternatywą.

Dla osób, które wierzą w tradycyjne kryptowaluty i liczą na przyszłe wzrosty, z pewnością jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań na obecnym rynku jest przechowywanie środków w BTC, z uwagi na jego mocne fundamenty i dużą społeczność użytkowników.

 

Tagi
nebula network PAX security token smart contract smart kontrakty stablecoin stablecoiny token security tokeny security tusd

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.