Kryptowalutowy statek „Satoshi” jako centrum innowacji

2020-10-14 Ciekawostki

Ocean Builders, firma budująca „pływające, off-gridowe domy morskie”, kupiła stary australijski statek wycieczkowy i zmieniła jego nazwę na „Satoshi”. Teraz […]

Ocean Builders, firma budująca „pływające, off-gridowe domy morskie”, kupiła stary australijski statek wycieczkowy i zmieniła jego nazwę na „Satoshi”. Teraz firma planuje stworzyć na nim kryptowalutowy hub, zrzeszający przedsiębiorców oraz cyfrowych nomadów z wybrzeży panamy.

W ogłoszeniu, COO Ocean Builders Chad Elwartowski, powiedział, że statek stanie się centrum innowacji. Będzie oferował unikalną przestrzeń, w której krypto-przedsiębiorcy będą mogli budować, tworzyć i łączyć się w sieć:

„Z niecierpliwością czekamy na stworzenie centrum technologii i innowacji tutaj w Panamie. Naszym celem jest znalezienie sposobu na zrównoważone życia na morzu i wytyczenie nowych wód na tej nowej granicy”.

Statek został zbudowany w 1991 roku i wcześniej posiadał nazwę Pacific Dawn. Od tego czasu był obsługiwany przez Princess Cruises i P&O Australia. Firma macierzysta P&O, Carnival Corporation, zdecydowała się sprzedać statek ze względu na pandemię i jej wpływ na branżę rejsową.

Nazwa kryptowalutowego statku pochodzi od pseudoanimowego twórcy Bitcoina (BTC). Wg. Elwartowskiego, na pokładzie znajdą się restauracje, kasyna, służby medyczne i park wodny. Satoshi zakotwiczy w Zatoce Panamskiej, wyspie na której zarejestrowanych jest wiele giełd kryptowalut. Oprócz dolarów amerykańskich, za wszystkie płatności na statku będzie można zapłacić w Bitcoinach.

Od 25 do 50 tys. za kabinę

Pierwsze 200 z 777 kabin zostaną sprzedane na aukcjach zaplanowanych na 5-28 listopada. Ceny kabin wynoszą od 25 000 do 50 000 dolarów, jednakże nabywcy muszą również płacić bieżące miesięczne opłaty.

Kabiny będą sprzedawane piętrami, aby dać stowarzyszonym przedsiębiorcom możliwość zakupu sąsiednich pomieszczeń.

„Nasz pomysł dla rodzin z dziećmi polega na zakupie balkonu lub pokoju z widokiem na ocean dla rodziców oraz zakupie tańszego pokoju wewnętrznego po drugiej stronie korytarza dla dzieci. Chcielibyśmy myśleć o waszej kabinie jako o sypialni, podczas gdy waszym salonem jest reszta statku”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Satoshi będzie dostępne do zamieszkania już w 2021 roku.

Według Marine Insight, Elwartowski i jego tajska dziewczyna zostali w zeszłym roku oskarżeni o naruszenie suwerenności Tajlandii. Ponoć próbowali oni zająć dom morski u wybrzeży wyspy Phuket. Podobno dom został zajęty przez tajską marynarkę wojenną i wydano nakazy aresztowania.

Tagi
Ocean Builders rejs satoshi statek

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.