Kryptowalutowe fundusze obracają 18 mld USD

Bitcoin w mediach Świat kryptowalutowe fundusze

W bitcoinowych mediach stale powracają informacje dot. inwestorów instytucjonalnych. Wielu graczy na tym rynku ma nadzieję, że ich zdecydowane wejście […]

bitbay zonda

W bitcoinowych mediach stale powracają informacje dot. inwestorów instytucjonalnych. Wielu graczy na tym rynku ma nadzieję, że ich zdecydowane wejście w tę przestrzeń doprowadzi do sporego skoku ceny BTC i innych cyfrowych walut. Zgodnie z nowym raportem, kryptowalutowe fundusze obracają już jednak aż 18 mld USD.

Trzeba jednak przyznać, że zdania dot. znaczenia instytucji są tu podzielone. Kilka dni temu Brian Kelly powiedział, że ETF-y oparte na Bitcoinie są praktycznie niepotrzebne do rozwoju ekosystemu kryptowalut. A to dzięki platformom takim jak Fidelity czy TD Ameritrade. Powiedział to w czasie wywiadu udzielnego CNBC 11 października:

„Są firmy takie jak Fidelity czy TD Ameritrade, które zaczynają mocno wkraczać do tej branży. Zatem ostatecznie będzie można kupić Bitcoina posiadając tradycyjny rachunek brokerski albo będzie on przypominał tradycyjny rachunek brokerski. Więc mam mniejsze obawy [związane z tym], że obecnie potrzebny jest ETF oparty na Bitcoinie.”

Kryptowalutowe fundusze z miliardami

Mimo wszystko duzi gracze odgrywają sporą rolę na rynku i wprowadzają na niego duży kapitał. Pod koniec czerwca tego roku na świecie było dokładnie 808 grup inwestycyjnych dot. kryptowalut. To dane przekazywane mediom przez Crypto Fund Research (CFR). Grupy te zajmują się technologią cyfrowych walut, a także skupiają na uruchamianiu nowych aplikacji opartych na technologii blockchain. Fundusze hedgingowe stanowią 45 proc. tej liczby,  venture capital – 52 proc. Pozostała wartość to fundusze private equity oraz hybrydowe.

kurs bitcoina kryptowalutowe funduszeRaport CFR pokazuje skalę rozwoju tego rynku. Okazuje się, że ​​w samym 2017 r. uruchomiono aż 224 nowych funduszy, a w 2018 r. – mimo bessy! – 239. Co to oznacza? Mianowicie to, że duzi inwestorzy interesują się kryptowalutami bez względu na to, jaka koniunktura panuje na rynku.

Dyrektor sprzedaży i rozwoju biznesu Grayscale  Rayhaneh Sharif-Askary rzuca trochę światło na ten temat w wypowiedzi dla mediów.

„Wiesz, to naprawdę zabawne, często mnie o to pytają, w mediach jest taka retoryka: kiedy inwestorzy instytucjonalni się zaangażują i zaczną inwestować…  to takie zabawne, ponieważ jest to ironiczne. Widzimy, że inwestorzy instytucjonalni inwestują z nami przez cały czas, i to już od dawna ”

– powiedziała.

Czy więc duzi inwestorzy skupują kryptowaluty już od dawna i robią to po cichu? Na to wygląda…

Tagi
bitcoin bitcoin inwestorzy instytucjonalni klienci instytucjonalni

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.