za
kryptopay

KryptoPay.pl – nowy polski procesor płatności BTC

2015-01-28
Startupy
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

 

Kilka tygodni temu ruszył kolejny polski procesor płatności bitcoin dla biznesu. Stworzony przez zespół młodych programistów, KryptoPay.pl, ma stawiać na szybkość, przejrzystość i bezpieczeństwo transakcji z wykorzystaniem bitcoinów. Usługa serwisu skierowana jest obecnie przede wszystkim w kierunku sklepów stacjonarnych, do dyspozycji sklepów internetowych jest jednak także API transakcyjne z implementacją pod PHP i PYTHONA.

 

Kryptopay to nowy serwis pełen młodych i otwartych na innowację umysłów. Stawiamy na ciągły rozwój i doskonalenie serwisu. Najlepsze są najprostsze metody, to nasze motto które przyświeca nam przy tworzeniu serwisu przez ludzi dla ludzi.” – możemy odczytać na głównej stronie serwisu.

 

Akceptacja Bitcoina w sklepach to najlepsza droga do popularyzacji tego środka płatniczego” – mówią twórcy KryptoPay, Jakub Wierzcholski i Mateusz Pabian. W skład projektu wchodzi także Franciszek Bereza, odpowiedzialny za bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój serwisu.

 

Jak dowiadujemy się od Jakuba Wierzcholskiego, głównego developera KryptoPay.pl, coraz więcej biznesów narzeka na zbyt wysokie koszty związane z obsługą terminali kart płatniczych. Alternatywą dla nich mogą okazać się właśnie płatności BTC:

 

Sklepy czują znaczącą przewagę naszego systemu płatności nad zwykłymi terminalami VISA itp. Pierwszą rzucającą się w oczy cechą jest brak prowizji, dzięki której sklep jest w stanie zaoszczędzić nawet około 2%. Kolejną są ceny wdrożenia, które są niebotyczne w porównaniu z terminalem KryptoPay którym może być zwykły telefon z Internetem.

 

Aplikacja KryptoPay na urządzenia mobilne działa obecnie na systemach operacyjnych Android. W najbliższym czasie udostępnione mają zostać także wersje pod systemy iOS oraz Windows Phone.

 

Właścicieli biznesów stacjonarnych, pragnących przyjmować płatności w bitcoinach za pośrednictwem nowego polskiego procesora płatności, powinny zachęcić łatwość i szybkość, a także niewielkie koszta związane z wdrożeniem tego rodzaju usługi. Mateusz Pabian, dyrektor ds. rozwoju KryptoPay:

 

Wdrożenie płatności w sklepie trwa dosłownie kilkanaście sekund, a koszta ograniczają się do urządzenia z Internetem. Wahania kursu zostały całkowicie wyeliminowane, więc sklep otrzymuje na swoje konto dokładnie tyle ile wpisał w urządzeniu.

 

Rejestracja, przyjmowanie płatności, a także obsługa konta w KryptoPay są bezpłatne. W ramach promocji, do odwołania, wypłaty na polskie konta bankowe również nie pociągają za sobą żadnych kosztów.

 

Serwis rozpoczyna swoją działalność w Toruniu i Londynie, jego usługi dostępne są jednak na terenie całej Polski i Anglii. W planach KryptoPay jest także dalsza ekspansja na inne kraje kontynentu.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności