Krajowa Służba Podatkowa Korei Południowej sprawdza, czy kryptoinwestorzy płacą podatki

Prawo, podatki, księgowość Wiadomości korea południowa podatek

Krajowa Służba Podatkowasprawdza, czy inwestorzy z rynku kryptowalut płacą podatki. Urząd twierdzi, że znalazł już ok. 2400 osób, które starały […]

bitbay zonda

Krajowa Służba Podatkowa Korei Płd. sprawdza, czy inwestorzy z rynku kryptowalut płacą podatki. Urząd twierdzi, że znalazł już ok. 2400 osób, które starały się ukryć swoje zarobki, kupując kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC) i Ether (ETH), na zagranicznych giełdach. Dodano, że handlowcy kryptowalut korzystający z tego typu platform będą musieli zgłaszać swoje zarobki i płacić od nich podatek. Stosowne przepisy wejdą w życie od 2022 roku.

Krajowa Służba Podatkowa na tropie kryptoinwestorów

Użytkownikom platform krajowych przekazano z kolei, że ich dochody będą opodatkowane według zryczałtowanej stawki 20 proc., jeśli ich zysk przekroczy 2300 USD w ciągu roku obrotowego.

Władze obawiają się również, że obywatele będą starali się unikać płacenia podatku, omijając krajowe giełdy kryptowalut. Te ostatnie są zobowiązane do przesyłania danych dot. użytkowników zarówno do fiskusa, jak i do organów nadzoru finansowego oraz oznaczania podejrzanych transferów.

W związku z powyższym organ podatkowy stwierdził, że te same zasady będą miały zastosowanie do obywateli korzystających z platform handlu kryptowalutami za granicą. Urzędnicy nie wyjaśnili, w jaki sposób miałoby to zostać zrealizowane.

Krajowa Służba Podatkowa

Płać podatki!

Krajowa Służba Podatkowa dodała, że wszyscy mieszkańcy kraju posiadający aktywa o wartości 441 924 USD lub więcej – w tym kryptowaluty – na zagranicznych rachunkach bankowych, konwencjonalnych platformach handlu aktywami lub giełdach kryptowalut w dowolnym momencie w ciągu roku kalendarzowego będą musieli zadeklarować swoje zarobki i zapłać od nich podatek.

Koreański fiskus miał nadzieję, że zacznie opodatkowywać zyski, jakie generuje rynek kryptowalut, od jesieni tego roku. Termin ten uległ zmianie, bowiem lokalne giełd kryptowalut twierdziły, że nie mają wystarczająco dużo czasu na wprowadzenie do swoich systemów koniecznych protokołów zgodności.

Warto dodać, że południowokoreański rynek rośnie w siłę. Według danych CoinMarketCap, łączny 24-godzinny wolumen głównych krajowych giełd kryptowalut – UPbit, Bithumb, Coinone i Korbit – wyniósł w ostatnią niedzielę ponad 14,6 miliarda dolarów. Pokazuje to, że zainteresowanie cyfrowymi walutami w kraju mocno rośnie. Jak widać, idą za tym działania urzędników.


Tagi
Korea Południowa Korea Południowa kryptowaluty podatki podatki kryptowaluty urzędnicy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.